Złóż wniosek o pożyczkę FHA

Złóż wniosek o pożyczkę FHA
16 października 2020

Jeśli chodzi o finansowanie nowego domu, kupujących dostępnych jest wiele opcji finansowania. Jedną z bardziej popularnych opcji jest pożyczka FHA. FHA nie udziela pożyczek, brokerzy tacy jak FedHome Loan Centres pożyczają pieniądze, a FHA ubezpiecza pożyczki udzielane przez prywatnych pożyczkodawców.

Co to jest pożyczka FHA?

FHA, czyli Federal Housing Administration, zapewnia ubezpieczenie hipoteczne pożyczek udzielonych przez pożyczkodawców zatwierdzonych przez FHA. Zabezpiecza to instytucję pożyczkową przed utratą kwoty głównej pożyczki w przypadkach, gdy pożyczkobiorca nie spłaca pożyczki lub nie spełnia warunków pożyczki.

Jakie są korzyści z pożyczki FHA?

Największą korzyścią z posiadania pożyczki FHA jest to, że pożyczkobiorcy mogą zwykle kupić dom z niższą zaliczką niż ta wymagana przez większość tradycyjnych programów pożyczkowych. Pożyczki FHA również ułatwiają ludziom zakwalifikowanie się do kredytu hipotecznego w porównaniu do zwykłej pożyczki. Pozwalają ludziom na zakup domu z zaliczką na poziomie zaledwie 3,5%, w porównaniu do zwykłych 20% do 30% obniżki wymaganych w przypadku tradycyjnych pożyczek. To sprawia, że ​​posiadanie domu jest bardziej dostępne i tańsze dla rodzin o niskich i średnich dochodach. Ponadto FHA nie zezwala pożyczkodawcy na pobieranie niepotrzebnych opłat.

Oprócz niższego wymogu zaliczki pożyczki FHA mają również inne zalety. Na przykład łatwiej jest użyć prezentów od przyjaciół lub rodziny, aby pokryć zaliczkę i koszty zamknięcia, i nie ma kary za przedpłatę. To ogromna zaleta dla kredytobiorców subprime. Jeśli kwalifikujesz się do pożyczki FHA, można to założyć, a FHA oferuje pewne wyrozumiałość w trudnych czasach finansowych.

Czy istnieją limity dochodu pożyczki FHA?

W przypadku pożyczek FHA nie ma limitów dochodów, które zwykle obowiązują w przypadku większości programów kupujących po raz pierwszy. Istnieją jednak ograniczenia dotyczące tego, ile dana osoba jest w stanie pożyczyć. Z reguły jesteś ograniczony do kwot pożyczki w stosunku do cen domów w Twojej okolicy.

Czego potrzebuję, aby się zakwalifikować?

Zasadniczo, aby kwalifikować się do pożyczki FHA, musisz mieć rozsądny stosunek zadłużenia do dochodu, dostęp do środków na przedpłatę oraz akceptowalną historię kredytową i dochodową. Oznacza to, że Twój dochód musi przekraczać zadłużenie, w tym potencjalny kredyt hipoteczny.

Istnieje wiele, wiele dobrych powodów, dla których warto rozważyć ubieganie się o pożyczkę FHA i kilka powodów, dla których może to nie być dla Ciebie. Najmądrzejszym sposobem ubiegania się o pożyczkę FHA jest skorzystanie z usług pracownika FedHome Loan Centres Loan Officer. Nasi doświadczeni specjaliści mogą pomóc Ci przejść przez cały proces pożyczki od początku do końca, udzielając informacji i wskazówek na każdym etapie.

Ocena kredytowa dla pożyczki FHA

Na szczęście nie musisz mieć zaległych ocen kredytowych, aby otrzymać pożyczkę FHA, ale musi być przyzwoita. Obecnie minimalny średni wynik FICO, który musisz uzyskać, aby otrzymać pożyczkę FedHome Loan Centres FHA, wynosi 580. Chociaż możesz mieć jeden wynik niższy, potrzebujesz 2 ocen kredytowych na poziomie 580 lub powyżej.

Czy pożyczka FHA może być wykorzystana na utrwalacz?

Kolejnym plusem pożyczki FHA jest to, że oferują fundusze na ulepszenia domu za pośrednictwem programu FHA 203k. Pożyczka w wysokości 203 tys. Pozwala pożyczyć pieniądze na własność i ulepszenia domu w ramach jednej pożyczki. Jest gwarantowany przez FHA, co może pomóc w utrzymaniu niskich stóp procentowych (w porównaniu do płacenia za naprawy kartą kredytową lub linią kredytową).

Czy więc pożyczka w wysokości 203 tys. Jest dla Ciebie? Oferuje konkurencyjne stawki i często można kupić dom, na który tradycyjni pożyczkodawcy mogą nie zapewnić finansowania. Podobnie jak w przypadku innych pożyczek FHA, maksymalna kwota pożyczki zależy od lokalizacji nieruchomości. Co do zasady, pożyczkę w wysokości 203 tys. Można wykorzystać do pożyczenia do 110% przewidywanej wartości domu po dokonaniu ulepszeń. A mając tylko jedną pożyczkę na dom i ulepszenia, będziesz miał dużo mniej formalności do wykonania!

Największą zaletą pożyczki w wysokości 203 tys. Jest to, że jesteś w stanie dokonać ulepszeń domu, które chcesz wprowadzić. Powiedzmy, że chcesz odświeżyć kuchnię i łazienkę lub dodać nowy pokój w domu, który planujesz kupić – wszystko jest załatwione Z WYPRZEDZENIEM. Możesz nawet odłożyć trochę pieniędzy na pokrycie kosztów mieszkania podczas wykonywania napraw.

Oczywiście istnieją ograniczenia. Ulepszenia domu muszą kosztować co najmniej 5000 USD. A jeśli Twój projekt będzie kosztował mniej niż 35 000 USD, FHA oferuje „uproszczoną pożyczkę w wysokości 203 tys. Dolarów, co znacznie ułatwia ten proces. Ale pamiętaj: jeśli popełnisz błąd i nie oszacujesz kosztów, nie będziesz miał szczęścia. Nie możesz zwiększyć kwoty pożyczki po jej sfinalizowaniu.

Jakie są wady pożyczki FHA na 203 tys.

Więc jakie są wady? Po pierwsze – zamknięcie pożyczki trwa dłużej niż tradycyjnej pożyczki. Może to nie być duży problem dla Ciebie, ale może stanowić problem dla sprzedawców. A ze względu na aspekt pożyczki związanej z ulepszaniem domu, prawdopodobnie będziesz musiał przeskoczyć przez znacznie więcej kółek, aby ją zatwierdzić. Zamknięcie może zająć od 45 do 90 dni.

Wreszcie, prace remontowe muszą zostać zakończone w ciągu 6 miesięcy od zamknięcia, więc upewnij się, że korzystasz z usług renomowanego wykonawcy, który jest w stanie dostarczyć to, co obiecują.

Jakie są inne rodzaje pożyczek FHA?

Dużo rozmawialiśmy o pożyczce 203 tys., Ale najczęściej używaną pożyczką FHA jest 203b o stałym oprocentowaniu. Pożyczka ta ogranicza zaliczkę do minimum i może pomóc obniżyć koszty zamknięcia. Dzięki 203b możesz sfinansować do 97,5% swojej pożyczki. Istnieją pewne wymagania, aby otrzymać tę pożyczkę, w tym określony stosunek zadłużenia do dochodów, ale nie ma wymogu minimalnego dochodu.

Czego potrzebuję, aby rozpocząć proces?

Mówiąc o procesie, musisz być przygotowany na przygotowanie niezbędnej dokumentacji, aby złożyć wniosek lub wstępnie zakwalifikować się do pożyczki FHA. Obejmuje to wyciągi bankowe z dwóch miesięcy, odcinki wypłat i W2, aw niektórych przypadkach będziesz potrzebować kopii faktycznych zeznań podatkowych. Gdy wszystkie dokumenty są razem, możesz rozpocząć proces aplikacji.

Aby złożyć wniosek, kliknij tutaj .

Możemy również pomóc Ci wstępnie zakwalifikować się do Twojej pożyczki FHA. FHA szuka „wiarygodności” podczas wstępnego zatwierdzania wniosków o pożyczkę. Oznacza to, że chcieliby zobaczyć, że masz stałą pracę przez co najmniej dwa lata (może to być u różnych pracodawców) i że zwiększyłeś – lub przynajmniej utrzymałeś – stały dochód. Jeśli potrafisz wykazać, że przez dwa lata lub dłużej posiadałeś wysokie ryzyko kredytowe, Twoje szanse na wstępną kwalifikację są znacznie większe.

Wskazówki, jak uzyskać zgodę na pożyczkę

Jeśli przygotowujesz się do ubiegania się o pożyczkę z ubezpieczeniem FHA – oto wskazówka: unikaj największego błędu, jaki popełniają potencjalni nabywcy domów, a mianowicie dokonanie dużego zakupu kredytu. Wpływa na stosunek zadłużenia do dochodów, ponieważ obliczenie jest dokonywane na podstawie aktualnych długów i odsetka zadłużenia w stosunku do dochodu. Duży zakup kredytu zniekształci ten współczynnik do tego stopnia, że ​​może wpłynąć na zatwierdzenie kredytu. W rzeczywistości powinieneś wyeliminować jak najwięcej długów przed złożeniem wniosku o pożyczkę ubezpieczoną w FHA!

Spłacaj tyle rachunków za karty kredytowe, ile możesz, ponieważ eliminując zadłużenie, będziesz pomagać przy składaniu wniosku. Jeśli masz wiele kart kredytowych, spróbuj spłacić jedną i zamknąć konto, ponieważ może to poprawić Twoją zdolność kredytową, pokazując, że masz mniej potencjalnych długów, które czekają na realizację. I sprawdź swój raport kredytowy – jeśli pojawiają się jakieś błędne pozycje, rozwiąż je PRZED złożeniem wniosku, ponieważ wpłyną one na twoją zdolność kredytową, jeśli tego nie zrobisz.

Jak zacząć

Coraz więcej osób ubiega się o pożyczkę FHA i nie bez powodu! Zaledwie 3,5% zaliczka i wyższe limity kredytu hipotecznego na dom jednorodzinny niż w przypadku tradycyjnych kredytów oznaczają, że więcej osób może mieć szansę na posiadanie domu. Ale poruszanie się po procesie pożyczki może być również onieśmielające i frustrujące. Dlatego najlepiej jest pozwolić pośrednikowi pożyczkowemu w centrach pożyczkowych FedHome pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki. Pracowaliśmy z powodzeniem dla wielu klientów i chcielibyśmy zrobić to samo dla Ciebie. Nasza wiedza i doświadczenie mogą Cię poprowadzić i zminimalizować czas potrzebny na samodzielne wykonanie tej czynności. Jesteśmy gotowi do pomocy!

Ok, to naprawdę dużo informacji do przetrawienia! Niezależnie od tego, czy planujesz pożyczkę zwykłą FHA, czy 203 tys., Pamiętaj, że jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Będziesz pracować z specjalistą ds. Kredytów hipotecznych w centrach kredytowych FedHome. Rozumiemy wymagania, proces i dokumentację i możemy pomóc w usprawnieniu całego procesu, pomagając w wypełnieniu dokumentacji potrzebnej do uzyskania pożyczki FHA.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy