Zapytaj Carolyn Warren

17 lutego 2021

Ekspert ds. Kredytów hipotecznych i kredytów odpowie na Twoje pytania

Niezbędne jest wiedzieć o „dacie ostatniej aktywności w raporcie kredytowym

Ważne jest, aby zrozumieć datę ostatniej aktywności (DLA) wymienioną w raporcie kredytowym. Ta data jest aktualizowana, gdy na dowolnym aktywnym koncie dzieje się jedna z trzech rzeczy:

 1. Dokonujesz płatności
 2. Przegapisz płatność lubTwoje saldo rośnie.Data ostatniej aktywności nie określa daty usunięcia konta z raportu kredytowego. (Patrz poniżej). Raporty dotyczące kredytów konsumenckich pokazują datę zwrotu. Raporty kredytu hipotecznego tego nie robią, ale każdy urzędnik ds. Kredytów może łatwo obliczyć tę datę, korzystając z informacji w raporcie.

  Kto ustala datę ostatniej aktywności?

  Wierzyciele i windykatorzy są odpowiedzialni za przekazywanie tych informacji biurom, które następnie odpowiednio aktualizują DLA.

  Czy windykator miesza Twoją datę ostatniej aktywności?

  Niektórzy windykatorzy podstępnie dokonują regularnych zmian na kontach konsumentów, co powoduje wysłanie podwyżki salda do biur i zmienia DLA. Może to zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Niektórzy pozbawieni skrupułów wierzyciele robią to, aby zastraszyć ludzi w nadziei, że wywierają na nich presję, by zapłacili.

  Co należy zrobić z datą ostatniej aktywności?

  Przeglądając swój raport kredytowy, zwróć szczególną uwagę na datę ostatniej aktywności – szczególnie w przypadku kont z zaległościami. Upewnij się, że DLA odzwierciedla faktyczną datę dokonania płatności, jej nieodebrania lub zwiększenia salda. Jeśli tak nie jest, rozpocznij podstawowy proces sporu, aby zmienić lub (jeszcze lepiej) usunąć element.

  Ustawa o rzetelnej i dokładnej sprawozdawczości kredytowej (FACTA) chroni Cię przed umieszczaniem błędnych lub fałszywych obraźliwych informacji w raporcie kredytowym.

  Czy DLA określa, kiedy pozycja spadnie z twojego raportu kredytowego?

  Nie. Pierwotna data zaległości określa, kiedy pozycja zostanie usunięta z raportu. Jednak DLA wpływa na twoją zdolność kredytową. (To jest bardzo ważne, aby wiedzieć i cały temat sam w sobie. Nie obniżaj swojego wyniku, aktualizując stary obraźliwy DLA!)

  Konta windykacyjne są usuwane siedem lat od pierwotnej daty zaległości z pierwotnego konta . Konta windykacyjne są zawsze powiązane z kontem oryginalnym, dlatego należy je usunąć w tym samym czasie.

  Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak działa punktacja kredytowa i jak przejąć kontrolę nad własnym kredytem, ​​zobacz Napraw swój kredyt jak profesjonaliści tutaj.

  Czytelniczka książek Paige Bellamy napisała: „To najlepsza książka o naprawie kredytu, jaką kiedykolwiek czytałem. Ta książka zawiera mnóstwo przydatnych informacji .

  Ashton Ammons, starszy konsultant kredytowy, napisał: „Carolyn wykonała fantastyczną robotę, pisząc tę ​​książkę. Pracuję w branży naprawy kredytów przez wiele lat i poprzez te rozdziały dostarczyła naszemu zespołowi nowych spostrzeżeń, strategii i pomysłów, aby móc tworzyć jeszcze lepsze wyniki dla naszych klientów. Bardzo podoba mi się żargon i terminologia, której używa w całej książce. To prawda, że ​​w biurze używamy wielu tych samych słów i żargonu. Wyjaśnia treść w bardzo zrozumiały sposób, krok po kroku i wierzę, że naprawdę chce pomóc czytelnikowi lepiej zrozumieć, jak działa kredyt. Ta książka to jedna z najlepszych inwestycji, jakie poczyniłem od dłuższego czasu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy