Twój przewodnik po federalnym programie studiów

Category: Często Zadawane
17 lutego 2021

Federalny program studiów zawodowych oferuje kwalifikującym się studentom możliwość zarabiania pomocy finansowej poprzez pracę na zatwierdzonych przez uniwersytet stanowiskach w niepełnym wymiarze godzin. Podobnie jak inne formy pomocy federalnej, studenci ubiegają się o program studiów w ramach bezpłatnego wniosku o federalną pomoc dla studentów (FAFSA), który można wypełnić online. Kwalifikowalność do podjęcia pracy na szczeblu federalnym zależy od wykazanej potrzeby finansowej studenta.

Po przyznaniu pomocy w ramach programu studiów studenci, którzy przyjmą nagrodę, muszą określić kwalifikującą się rolę za pośrednictwem szkolnego biura pomocy finansowej lub biura karier. Przeciętne nagrody za naukę wynoszą zwykle około 1850 USD i są wypłacane w ciągu roku szkolnego. W przeciwieństwie do pożyczek studenckich, środki na naukę nie muszą być spłacane.

Co to jest federalne studium pracy?

Federal work-study to program pomocy finansowej oferowany przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych i dostępny dla studentów studiów licencjackich, magisterskich i zawodowych. Program umożliwia studentom pokrycie kosztów edukacji, uzyskując co najmniej minimalne wynagrodzenie na niepełnym etacie, które mogą być nawet związane z ich kierunkiem studiów.

Podobnie jak w przypadku zwykłej pracy, fundusze na naukę są wypłacane studentowi w formie tygodniowej, dwutygodniowej lub miesięcznej wypłaty w trakcie zatrudnienia – a nie jako zryczałtowane czesne na rzecz uniwersytetu. Ponadto, chociaż zarobki z tytułu pracy na studiach zwykle nie wystarczają na utrzymanie, dochód uzyskany w ramach programu studiów jest zwolniony z FICA, więc podatki na ubezpieczenie społeczne i Medicaid nie zostaną potrącone.

Kto jest uprawniony do nauki w pracy?

Aby kwalifikować się do nauki przez pracę, uczniowie muszą składać FAFSA każdego roku, gdy są w szkole. Chociaż wszyscy studenci mogą złożyć FAFSA, tylko studenci, którzy wykażą potrzebę finansową, będą kwalifikować się do nauki pracy i niektórych innych rodzajów federalnej pomocy dla studentów. Kandydaci muszą również wskazać w FAFSA, że są zainteresowani nauką w pracy, więc sprawdź w biurze pomocy finansowej swojej szkoły, aby potwierdzić, że poprawnie wypełniasz wniosek.

Wreszcie, nie wszystkie szkoły uczestniczą w federalnym programie nauki, więc skontaktuj się z biurami pomocy finansowej w wybranych szkołach, aby potwierdzić dostępność pomocy w nauce. Po potwierdzeniu, złóż wniosek wcześnie, aby uzyskać największą szansę na otrzymanie nagrody – wiele szkół oferuje pomoc i pracę na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.

Sprawdź swoje uprawnieniaAby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do federalnych studiów zawodowych – lub do jakich studiów kwalifikacyjnych się kwalifikujesz – sprawdź narzędzie FAFSA4caster na stronie Federal Student Aid. Oblicza, do jakiej kwoty pomocy na naukę możesz się kwalifikować na podstawie informacji finansowych i średnich krajowych nagród. Ponadto będziesz mógł zobaczyć, jak pomoc w nauce może się porównać z innymi rodzajami federalnej pomocy dla studentów.

Jeśli nie kwalifikujesz się na federalne studia zawodowe, nadal możesz być kandydatem na instytucjonalne studia zawodowe. Te możliwości są zazwyczaj oferowane przez różne biura lub wydziały akademickie i są opłacane z funduszy uniwersyteckich, a nie z kombinacji pieniędzy instytucjonalnych i federalnych. Ponadto nawet ci, którzy nie kwalifikują się do federalnych i instytucjonalnych studiów zawodowych, mogą nadal ubiegać się o typowe prace w niepełnym wymiarze godzin, które możesz znaleźć w kampusie i wokół niego podczas zdobywania stopnia naukowego.

Jak ubiegać się o pracę na studiach

Wykonaj następujące kroki, aby ukończyć FAFSA online na stronie Federal Student Aid i złożyć podanie o pracę:

1. Zbierz niezbędne dokumenty. Zanim zaczniesz pracować nad swoim wnioskiem, skompiluj swoje federalne zeznania podatkowe, W-2 i zapisy wszelkich innych zarobionych pieniędzy. Może to obejmować wyciągi bankowe, rejestry inwestycji i dokumentację dotyczącą nieopodatkowanych dochodów. Jeśli jesteś na utrzymaniu, musisz również zebrać większość tych dokumentów dla finansów swoich rodziców.

2. Zaloguj się na stronie Federal Student Aid. Zacznij od zalogowania się na stronie Federal Student Aid (FSA). Jeśli logowałeś się wcześniej, po prostu wprowadź swój identyfikator FSA i hasło. W przeciwnym razie rozpocznij proces od utworzenia konta FSA z numerem ubezpieczenia społecznego i danymi kontaktowymi.

3. Rozpocznij wypełnianie FAFSA. Wniosek na nadchodzący rok szkolny jest zazwyczaj dostępny w październiku poprzedniego roku. Zwykle wypełnienie formularza zajmuje mniej niż godzinę, ale podczas pracy nad nim można zachować formularz do 45 dni.

4. Wybierz „tak, aby zapisać się na naukę. W części aplikacji zawierającej dane demograficzne uczniów wskaż, czy jesteś zainteresowany podjęciem studiów. Jeśli chcesz ubiegać się o pomoc w nauce, wybierz „Tak. Pamiętaj, że to nie gwarantuje Ci pracy do nauki. Jeśli nie masz pewności, możesz również wybrać opcję „Nie wiem – ale skontaktuj się z biurem pomocy finansowej każdej szkoły, aby określić najlepszy sposób zakwalifikowania się do podjęcia studiów zawodowych.

5. Wybierz, gdzie chcesz wysłać swoją aplikację. Aby zakwalifikować się do podjęcia nauki w pracy, musisz wykazać potrzeby finansowe, uczęszczać do szkoły, która oferuje program i przesłać FAFSA do tej instytucji. Jeśli nie znasz federalnego kodeksu szkoły swojej szkoły, możesz wyszukiwać według miasta, stanu i nazwy. Kandydaci mogą wysłać FAFSA do maksymalnie 10 szkół, więc jeśli nie masz jeszcze pewności, dokąd się wybierasz, dodaj wszystkie możliwe opcje.

6. Podaj informacje finansowe. Po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań dotyczących danych demograficznych zostaniesz poproszony o podanie informacji o odpowiednich zeznaniach podatkowych i innych informacji w celu oceny potrzeb finansowych. Jeśli składasz podanie jako osoba pozostająca na utrzymaniu, wypełnij sekcję Parent Financials formularza.

7. Podpisz i złóż wniosek. Po przesłaniu wszystkich wymaganych informacji zaakceptuj oświadczenie FAFSA i podpisz swoje zgłoszenie przed upływem terminu składania wniosków – zwykle do 30 czerwca lub wcześniej. Skontaktuj się z biurem pomocy finansowej swojej szkoły, aby ustalić właściwe terminy, ponieważ mogą one być specyficzne dla uczelni .

8. Zgłaszaj się ponownie w każdym roku szkolnym. Ponieważ kwalifikowalność do podjęcia studiów zależy od wykazanych potrzeb finansowych, studenci są zobowiązani do ponownego przedkładania FAFSA każdego roku. Z tego powodu pomoc naukowa nie jest gwarantowana z roku na rok.

Jak znaleźć kwalifikującą się pracę do nauki

Twój federalny list przyznający pomoc dla studentów będzie wskazywał, do jakiej wysokości pomocy na naukę jesteś uprawniony w każdym semestrze. Jednak studenci, którzy kwalifikują się do federalnych studiów zawodowych, są odpowiedzialni za znalezienie własnej pracy i nie mają gwarancji, że zdobędą wszystkie fundusze na naukę zawarte w liście z nagrodą.

Aby znaleźć kwalifikującą się pracę, zacznij od skontaktowania się z biurem pomocy finansowej lub centrum kariery uniwersyteckiej, aby dowiedzieć się o dostępnych zasobach do nauki. Niektóre szkoły oferują uczniom również katalogi online z ofertami pracy do nauki lub organizują targi pracy i inne wydarzenia, aby przedstawić uczniom kwalifikujące się role – takie jak korepetycje, praca w laboratorium komputerowym i bibliotece, stanowiska badawcze i stanowiska poza kampusem. Powinieneś również skontaktować się ze swoją szkołą, aby ustalić termin, do którego musisz zidentyfikować pracę wymagającą nauki – zwykle jest to około miesiąc po rozpoczęciu zajęć.

Należy pamiętać, że prace związane z nauką są często ograniczone i cieszą się dużym popytem, ​​więc popularne stanowiska prawdopodobnie szybko się zapełni. Poszukiwanie pracy najlepiej rozpocząć wcześnie – zwłaszcza jeśli szukasz stanowiska związanego z kierunkiem studiów.

Ile mogę zarobić? Typowa federalna nagroda naukowa

Studenci, którzy kwalifikują się do otrzymania pomocy w nauce i znajdą kwalifikującą się pracę, mają zagwarantowane co najmniej federalne wynagrodzenie minimalne – obecnie 7,25 dolara za godzinę – ale możesz zarobić więcej. Studenci studiów licencjackich są ograniczeni do wynagrodzenia godzinowego, ale studenci mogą otrzymywać wynagrodzenie godzinowe lub wynagrodzenie, w zależności od konkretnej roli i pracodawcy. Jednak studenci otrzymujący federalną nagrodę za naukę mogą pracować tylko w niepełnym wymiarze godzin i średnio zarabiają tylko około 1800 do 1850 USD rocznie.

Ze względu na nieco ograniczoną dostępność funduszy na naukę pracy zarobki na naukę zwykle nie wystarczają na utrzymanie. Jednak nadal warto się nad tym zastanowić – zwłaszcza, że ​​dochód uzyskany w ramach programu studiów jest zwolniony z podatków FICA, więc podatki na Ubezpieczenia Społeczne i Medicaid nie zostaną potrącone.

Świadczenia związane ze studiami zawodowymi
 • Pomaga pokryć koszty szkoły. Praca-nauka może pomóc uczniom w zarabianiu pieniędzy na pokrycie kosztów edukacji lub w inny sposób utrzymywać się w szkole.
 • Może mieć związek z kierunkiem studiów. W zależności od zawodów dostępnych w Twojej szkole – i kiedy ubiegasz się o pomoc – możesz znaleźć pracę związaną z dziedziną nauki. Godziny pracy z planem szkolnym. Praca związana z nauką jest ograniczona do pracy w niepełnym wymiarze godzin i zazwyczaj można ją zaplanować w ramach zobowiązań szkolnych. Potrafi zbudować Twoją sieć. Praca w szkole to świetna okazja do zbudowania sieci kontaktów przed ukończeniem szkoły. Z tego powodu nauka w pracy może być również łatwym sposobem na uzyskanie rekomendacji, gdy ubiegasz się o staż lub pracę w pełnym wymiarze godzin po ukończeniu studiów.Wady pracy i studium
  • Fundusze nie są nieograniczone. Pomoc w nauce i praca są przyznawane na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Z tego powodu wnioskodawcy ubiegający się o pomoc, którzy w inny sposób kwalifikują się do podjęcia studiów zawodowych, mogą nie otrzymać całości lub części nagrody.
  • Za mało, żeby żyć. Stawki godzinowe za pracę związaną z nauką zaczynają się od płacy minimalnej, a wiele z nich nie przekracza tej stawki. Ponadto zarobki studenta na studiach są ograniczone w zależności od potrzeb i wynoszą średnio około 1850 USD rocznie. Może przeciążać ucznia. Niektórzy studenci mogą uznać, że utrzymanie pełnego obciążenia kursu i praca w niepełnym wymiarze godzin to po prostu zbyt trudne zadanie. Jeśli to możliwe, uczniowie, którzy są przytłoczeni perspektywą pójścia do szkoły i podjęcia pracy, powinni skupić się na innych formach pomocy, takich jak stypendia lub stypendia.Często Zadawane Pytania

   Czy federalna pożyczka na naukę jest pożyczką?

   W przeciwieństwie do stypendiów, pieniądze zarobione w ramach federalnego programu studiów nie podlegają zwrotowi. Po otrzymaniu listu z nagrodą zawierającego naukę o pracy, student może przyjąć nagrodę, a następnie jest odpowiedzialny za znalezienie odpowiedniej pracy. Po zatrudnieniu będzie otrzymywała wynagrodzenie za naukę w formie regularnych wypłat w trakcie zatrudnienia w ciągu roku szkolnego.

   Kto płaci za federalne studia zawodowe?Fundusze na federalny program studiów pochodzą zarówno z Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych, jak i ze szkoły lub pracodawcy danego ucznia. Ogólnie rzecz biorąc, szkoła lub pracodawca płaci do 50% wynagrodzenia za pracę ucznia. Jednak w niektórych przypadkach – na przykład w przypadku niektórych zajęć korepetytorów – 100% funduszy może pochodzić od rządu federalnego.

   Jak płaci się nauka?Dochód ze studiów jest często wypłacany co dwa tygodnie, ale w zależności od szkoły może być wypłacany co tydzień lub co miesiąc. W przeciwieństwie do stypendiów i stypendiów fundusze na naukę są wypłacane studentowi w miarę ich zarabiania, a nie w formie ryczałtu na początku semestru. Oznacza to, że fundusze są wypłacane bezpośrednio studentowi – często poprzez bezpośredni depozyt – i nie są bezpośrednio przeznaczane na czesne i opłaty.

   Czy muszę przyjąć ofertę pracy na studia?Studenci nie muszą akceptować żadnej oferowanej im pomocy federalnej. Po otrzymaniu listu z przyznaniem pomocy finansowej należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w piśmie, aby przyjąć lub odrzucić każdą nagrodę indywidualnie. Tylko dlatego, że zaproponowano ci naukę w pracy lub inną formę pomocy federalnej, nie oznacza, że ​​musisz z niej skorzystać. Na przykład możesz zdecydować się na przyjęcie stypendiów, stypendiów i studiów zawodowych, które są Ci oferowane, ale odrzucić pożyczki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy