Skąd wziąć firmową kartę kredytową tylko z numerem EIN (rzadkie, ale dostępne)

Category: Kart Kredytowych
17 lutego 2021

Krótka odpowiedź: Większość głównych wydawców kart kredytowych wymaga oprócz numeru identyfikacyjnego pracodawcy (EIN) numeru ubezpieczenia społecznego. Jednak firma Brex zajmująca się technologiami finansowymi wydaje biznesowe karty kredytowe tylko dla numeru EIN w zależności od rodzaju prowadzonej działalności. Korporacyjne karty kredytowe tylko z numerem EIN są dostępne w American Express, Bank of America, Capital One i Chase, ale te karty nie są przeznaczone dla małych firm i wymagają milionów dolarów przychodu rocznie. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje o tym, gdzie można ubiegać się o firmową kartę kredytową tylko z numerem EIN.

Gdzie można otrzymać firmową kartę kredytową tylko z numerem EIN

EIN to numer identyfikacyjny pracodawcy, zwany także identyfikatorem podatkowym. Jest to numer przypisany do firmy i działa podobnie do numeru ubezpieczenia społecznego – co oznacza, że ​​możesz użyć numeru EIN, aby ubiegać się o firmową kartę kredytową, która może pomóc w budowaniu kredytu biznesowego.

Skontaktowaliśmy się z kilkoma głównymi wydawcami biznesowych kart kredytowych, w tym z Chase, Citizens, Citibank, PNC, SunTrust i Wells Fargo. Okazało się, że większość firmowych kart kredytowych wymaga numeru EIN oraz numeru ubezpieczenia społecznego właściciela firmy. Jeśli złożysz wniosek o kartę kredytową biznesową, podając tylko swój numer EIN, większość banków nie rozpatrzy wniosku, dopóki nie będzie w stanie przeprowadzić kontroli kredytowej właściciela firmy przy użyciu jego numeru ubezpieczenia społecznego.

Kilku głównych sprzedawców detalicznych i linii lotniczych – takich jak Costco i Southwest Airlines – również oferuje biznesowe karty kredytowe. Jednak te karty są wydawane przez te same banki wymienione powyżej, które wymagają czegoś więcej niż tylko numeru EIN.

Jedyne opcje, jakie znaleźliśmy w przypadku biznesowych kart kredytowych z tylko numerem EIN, to te oferowane przez firmę technologiczną Brex oraz karty firmowe z wybranych banków. Poniżej wymieniliśmy szczegóły:

 • Dostępne karty: Brex oferuje firmowe karty kredytowe dostosowane do rodzaju prowadzonej działalności. Dostępne karty obejmują Brex Startup Card, Brex Life Sciences Card i Brex Ecommerce Card.
 • Wymagania:
  • Brex Startup Card: ważny numer EIN, nie może być jednoosobową działalnością, musi mieć stałe saldo bankowe w wysokości co najmniej 50000 USD
  • Brex Life Science Card: ważny numer EIN, nie może być jednoosobową działalnością, musi mieć stałe saldo bankowe w wysokości co najmniej 50000 USDBrex Ecommerce Card: ważny numer EIN, nie może być jednoosobową działalnością, musi mieć co najmniej roczną historię sprzedaży, co najmniej 100 000 USD sprzedaży w ciągu ostatnich 30 dni i co najmniej 20 000 USD w gotówce brutto Źródło: przedstawiciel obsługi klienta Brex; Strona z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi BrexuDowiedz się więcejKarty firmoweSkontaktowaliśmy się z następującymi instytucjami finansowymi i stwierdziliśmy, że wymagają one zarówno numeru EIN, jak i numeru ubezpieczenia społecznego dla swoich małych firmowych kart kredytowych. Oferują jednak karty firmowe, które wymagają tylko numeru EIN.

   Przedstawiciele obsługi klienta każdego wydawcy karty powiedzieli, że warunki i wymagania dotyczące tych firmowych kart kredytowych można omówić podczas procesu składania wniosku. Musisz jednak być korporacją, aby kwalifikować się do otrzymania karty tylko z numerem EIN, a Twoja firma musi mieć miliony dolarów rocznych przychodów.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy