Prognoza stóp procentowych kredytów hipotecznych

Prognoza stóp procentowych kredytów hipotecznych
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych dzisiaj: piątek, 9 października 2020 r

W piątek 9 października 2020 r.średnia stopa oprocentowania 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu spadła o dwa punkty bazowe do 2,937%, średnia stopa oprocentowania 15-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu spadła o dwa punkty bazowe do 2,527%, a średnia stopa oprocentowania 5/1 ARM pozostała na niezmienionym poziomie 2,953%, zgodnie z ankietą NerdWallet dotyczącą oprocentowania kredytów hipotecznych publikowaną codziennie przez krajowych pożyczkodawców. Punkt bazowy to jedna setna jednego procenta. Stawki wyrażone są jako roczna stopa procentowa lub APR. 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest o trzy punkty bazowe niższy niż tydzień temu io 105 punktów bazowych niższy niż rok temu.

Pandemia ma wpływ finansowy? Kliknij lub dotknij

Strona z zasobami na temat koronawirusa NerdWallet śledzi najnowsze osiągnięcia, w tym informacje o ulgach w pożyczkach i spłatach, sposobach radzenia sobie i jak najlepiej zarządzać swoimi finansami osobistymi.

Jeśli nie możesz spłacić pełnej spłaty kredytu hipotecznego lub obawiasz się, że nie będziesz w stanie spłacić kredytu w najbliższym czasie, natychmiast skontaktuj się z obsługą kredytu hipotecznego. Zgodnie z ustawą CARES, możesz kwalifikować się do odroczenia spłaty kredytu hipotecznego, tymczasowej ulgi, w ramach której pożyczkodawca zezwala na dokonywanie niższych miesięcznych rat lub brak płatności w ogóle przez określony czas. Artykuł NerdWallet na temat zwłoki w spłacie kredytu hipotecznego finanso wyjaśnia podstawy.

Zwłoka może uniemożliwić Ci uzyskanie kolejnego kredytu hipotecznego na co najmniej trzy miesiące. Kredytodawcy raczej nie zaakceptują kredytu hipotecznego, dopóki nie dokonasz trzech terminowych płatności po udzieleniu zwłoki. W tym okresie prawdopodobnie nie będziesz w stanie uzyskać kredytu hipotecznego na zakup domu lub refinansowanie.

Zobacz, jakie rodzaje programów ulg hipotecznych są dostępne dla właścicieli domów, którzy martwią się o spłatę domu w związku z wybuchem koronawirusa.

Aby uzyskać pomoc, musisz skontaktować się z obsługą hipoteczną, która pobiera płatności. Zobacz alfabetyczną listę osób obsługujących kredyty hipoteczne z danymi kontaktowymi.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych w tym tygodniu

W tygodniu pełnym burzliwych nagłówków, oprocentowanie kredytów hipotecznych było miejscem spokoju. W tygodniu kończącym się 9 października:

30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu wynosił średnio 2,94% RRSO, czyli o jeden punkt bazowy mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Średni 15-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu wynosił 2,54% RRSO, czyli o dwa punkty bazowe więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej 5/1 wynosił średnio 2,96% RRSO, czyli o jeden punkt bazowy mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Jeden z największych ruchów rynkowych tygodnia miał miejsce we wtorek, kiedy prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że kończy negocjacje dotyczące pomocy na koronawirusa z Izbą Reprezentantów USA. Ceny akcji natychmiast spadły, ponieważ opóźnienie stymulacji jest postrzegane jako szkodliwe dla gospodarki.

Kilka godzin później prezydent zaprzeczył sobie. W dwóch tweetach zażądał, aby Kongres przekazał pomoc dla linii lotniczych w wysokości 25 miliardów dolarów i 135 miliardów dolarów pomocy dla małych firm, a także zezwolił na salwę czeków na 1200 dolarów dla „naszych wspaniałych ludzi”. W reakcji wzrosły kontrakty terminowe na akcje.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych ma tendencję do powolnych zmian. Kiedy akcje rosną, oprocentowanie kredytów hipotecznych często rośnie, ale zwykle po pewnym czasie. Ze względu na powolny czas reakcji oprocentowania kredytów hipotecznych, nie poruszył ich styl negocjacyjny prezydenta z rtęci. Tak więc zakończyli tydzień kończący się 9 października w pobliżu miejsca, w którym zakończyli tydzień kończący się 2 października.

Prognoza oprocentowania kredytów hipotecznych w październiku

Trendy w oprocentowaniu kredytów hipotecznych były przewidywalne w październiku w ostatnich latach wyborów prezydenckich: ceny nie zmieniły się, ponieważ branża hipoteczna wstrzymała oddech, czekając na wynik głosowania. Taki był wzór w okresie poprzedzającym ostatnie dwa wybory.

W 2016 r. 30-letni stały ruch wykazał niewielki ruch w październiku, wahając się od 3,42% do 3,52% w cotygodniowej ankiecie Freddiego Maca. Następnie, wkrótce po wyborze Donalda Trumpa, kurs zaczął gwałtownie rosnąć, osiągając średnio 4,32% w ostatnim tygodniu roku.

W 2012 r. 30-letnie stałe utrzymywały się w październiku w wąskim przedziale, ze średnimi tygodniowymi wahającymi się od 3,36% do 3,41% w cotygodniowym badaniu Freddiego Maca. Po ponownym wyborze Baracka Obamy stawki spadły, a następnie odbiły. Stała 30-letnia wyniosła średnio 3,35% w zeszłym roku.

Ten miesiąc rozpoczął się niepokojącą październikową niespodzianką – wiadomością o diagnozie prezydenta COVID-19. Ceny akcji spadły bezpośrednio po tym, podczas gdy rentowności obligacji spadły, a następnie wzrosły, pozostawiając w dużej mierze niezmienione oprocentowanie kredytów hipotecznych. Rok 2016 również przyniósł niespodzianki w październiku, ale wydawało się, że nie miały one wpływu na oprocentowanie kredytów hipotecznych.

W wyborach przed 2012 r. Wzorzec jest mniej określony. Październik 2008 jest rokiem odstającym, ponieważ był to burzliwy miesiąc w czasie kryzysu gospodarczego w tym roku, a zmienność ta znalazła odzwierciedlenie w szybko zmieniających się kursach. W październiku 2004 r. 30-letnia stała nie ustanowiła żadnego wzorca poza zygzakiem, z wysokim 5,82% i niskim 5,64% w tym miesiącu.

W 2000 r. Kurs prawie się nie zmienił w pierwszych trzech tygodniach października, a następnie spadł w ostatnim tygodniu miesiąca, po czym spadł podczas zamieszek na Florydzie, które zakończyły się decyzją Busha przeciwko Gore. W szczególności, w ankiecie Freddiego Maca, ustalona na 30 lat średnia wynosiła 7,68% w tygodniu kończącym się 27 października 2000 r., A zakończyła rok na 7,13%.

Wracając do tego roku: oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło we wrześniu, a średnia 30-letnia stopa oprocentowania kredytów hipotecznych wynosiła średnio 2,98% RRSO w codziennym badaniu NerdWallet. Stopa spadła o ponad jeden punkt procentowy od września 2019 r., Kiedy wynosiła średnio 4,04%. Wrzesień był czwartym miesiącem z rzędu, w którym średnie oprocentowanie 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu spadło do rekordowo niskiego poziomu.

Przy tak niskich oprocentowaniu wiele osób refinansuje swoje kredyty hipoteczne. Według Stowarzyszenia Banków Hipotecznych w ostatnim pełnym tygodniu września 63,3% wniosków o kredyt hipoteczny pochodziło od właścicieli domów, którzy chcieli refinansować. Ale refinansowanie powoli słabnie; w poprzednim tygodniu stanowiły 64,3% wniosków o kredyt hipoteczny.

Nadal jest wiele osób, które mogłyby skorzystać na refinansowaniu. Według Black Knight, dostawcy analiz danych z branży hipotecznej, pod koniec lata około 18 milionów właścicieli domów było uprawnionych do refinansowania swoich kredytów hipotecznych. Są to właściciele domów, którzy mają dobry kredyt i co najmniej 20% kapitału, i którzy mogliby obniżyć co najmniej 0,75% stopy kredytu hipotecznego poprzez refinansowanie.

Dlaczego mniej osób refinansuje? Po pierwsze, wielu zmotywowanych właścicieli domów refinansowało się wiosną i latem, więc już usunęli to zadanie z drogi. Po drugie, oprocentowanie refinansowania nie spadło tak bardzo, jak oprocentowanie zakupów. Ponieważ popyt na refinansowanie z czasem spada, pożyczkodawcy mogą obniżyć stopy procentowe refi, aby przyciągnąć więcej klientów.

Inny czynnik może skłonić pożyczkobiorców do zastanowienia się dwa razy przed refinansowaniem: 0,5% „niekorzystna opłata rynkowa”, którą Fannie Mae i Freddie Mac zaczną pobierać od niektórych kupowanych pożyczek od 1 grudnia.

Mimo że opłata obowiązuje od pożyczek, które Fannie i Freddie kupują 1 grudnia i później, pożyczkobiorcy zaczną ją spłacać wcześniej. Powodem jest to, że kredyty hipoteczne są zwykle sprzedawane Fannie i Freddie kilka tygodni po zamknięciu. Pożyczka zamknięta w październiku może zostać sprzedana Fannie lub Freddie dopiero w grudniu. Niektórzy pożyczkodawcy zaczęli pobierać opłatę od pożyczkobiorców, którzy we wrześniu zablokowali swoje stawki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy