Kto jest właścicielem domu, gdy hipoteka ma dwa nazwiska?

Category: Kwoty Pożyczki
17 lutego 2021

Tematy bloga

 • Trendy marketowe
 • Majsterkowanie w domuPierwsza osobaWyjątkowe domyWskazówki i poradyPrezentowany wpisIle kosztuje przeprowadzka?Mary Boone 23 marca 2018 r

  Dolary i centy przeznaczone na przeprowadzkę różnią się znacznie w zależności od wielu czynników.

  Narzędzia Zillow
 • Znajdź domy na sprzedaż
 • Wyszukaj wypożyczalnieSprawdź najnowsze oprocentowanie kredytów hipotecznychZdobądź inspirację do projektowania domuPołącz się z lokalnym agentemRzucamy trochę światła na kupno domu jako para, abyś nie był w ciemności, kiedy nadszedł czas, aby podpisać się na liniach przerywanych.

  Kiedy pary rozpoczynają nową podróż jako właściciele domów, mogą pojawić się pytania, czyje nazwisko (lub imiona) powinno być wymienione na hipotece i tytule. Wiele par chce podziału 50/50, co wskazuje na równą własność majątku, ale czasami nie jest to najlepsza decyzja finansowa. Ponadto, gdy pożyczkę pożycza więcej niż jedna osoba, legalność właściciela domu może być trudna. Dom jest często największym zakupem, jakiego para lub osoba fizyczna dokona w ciągu swojego życia, więc posiadanie może mieć duże konsekwencje finansowe na przyszłość.

  Tytuł a hipoteka

  Na początek ważne jest, aby zwrócić uwagę na różnicę między hipoteką a tytułem własności. Tytuł własności i hipoteka nie są warunkami wymiennymi.

  Krótko mówiąc, kredyt hipoteczny to umowa spłaty kwoty kredytu pożyczonego na zakup domu. Tytuł odnosi się do praw własności do nieruchomości. Wiele osób zakłada, że ​​jako para oba nazwiska są wymienione w obu dokumentach jako właściciele 50/50, ale nie muszą. Podanie obu nazw może nie mieć dla Ciebie większego sensu.

  Zrozumieć hipoteki

  Dla wielu hipoteki są podstawą posiadania domów. Według raportu Zillow Group Consumer Housing Trends Report 2017 ponad trzy czwarte (76 procent) amerykańskich gospodarstw domowych, które kupiły dom w zeszłym roku, otrzymało w tym celu kredyt hipoteczny.

  Kiedy para składa wspólny wniosek o kredyt hipoteczny, pożyczkodawcy nie wykorzystują średniej oceny FICO obu pożyczkobiorców. Zamiast tego każdy pożyczkobiorca ma trzy wyniki FICO z trzech agencji sporządzających sprawozdania kredytowe, a pożyczkodawcy przeglądają te oceny, aby uzyskać średnią wartość dla każdego pożyczkobiorcy. Następnie pożyczkodawcy stosują niższą ocenę we wspólnym wniosku o pożyczkę. Jest to prawdopodobnie największa wada wspólnego kredytu hipotecznego, jeśli masz silniejszy kredyt niż współkredytobiorca.

  Tak więc, jeśli ty lub twój partner macie słaby kredyt, rozważ złożenie wniosku samodzielnie, aby ten niski wynik nie wpłynął na wzrost stóp procentowych. Jednak pojedynczy dochód może spowodować, że kwalifikujesz się do niższej kwoty pożyczki.

  Przed podjęciem decyzji o wspólnym pożyczaniu zastanów się nad dokonaniem oceny scenariusza z pożyczkodawcą, aby dowiedzieć się, który z nich miałby większy sens finansowy dla Ciebie i Twojej rodziny.

  Prawdziwa własność

  Jeśli zdecydujesz się na tylko jedno nazwisko na hipotece, jest to najbardziej sensowne, ale martwisz się o swój udział we własności domu, nie martw się. Obie nazwy mogą znajdować się na tytule domu bez hipoteki. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest dodać współmałżonka lub partnera do tytułu domu w momencie zamknięcia, jeśli chcesz uniknąć dodatkowych kroków i potencjalnych kłopotów. Twój pożyczkodawca może odmówić Ci dodania kolejnej osoby – wiele kredytów hipotecznych zawiera klauzulę wymagającą pełnej spłaty kredytu hipotecznego, jeśli chcesz wprowadzić zmiany. Z drugiej strony niektórzy pożyczkodawcy mogą zrezygnować z dodania członka rodziny.

  Jeśli zdecydujesz się na dwa nazwiska na tytule i tylko jedno na hipotece, oboje jesteście właścicielami.

  Obowiązkiem spłaty kredytu jest jednak osoba, która podpisała hipotekę. Jeśli nie korzystasz z kredytu hipotecznego, instytucja pożyczkowa nie ponosi odpowiedzialności za zapewnienie spłaty kredytu.

  Nie dotyczy kredytu hipotecznego ani tytułu własności

  Brak kredytu hipotecznego lub tytułu własności może postawić cię w trudnej sytuacji, jeśli chodzi o prawa własności domu. Zgodnie z prawem nie jesteś właścicielem domu, jeśli nie jesteś wymieniony w tytule. Jeśli związek się pogorszy, nie masz żadnych praw do domu ani kapitału.

  Aby być bezpiecznym, ogólna zasada dotycząca posiadania domu sprowadza się do tego, czyje nazwiska są wymienione w tytule domu, a nie na hipotece.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy