Kiedy otworzyłem konto bankowe? Jak się dowiedzieć

17 lutego 2021

Revolut Contributor

Nie zdarza się to często, ale gdy zostaniesz zapytany „kiedy otworzyłeś konto bankowe?, Będziesz potrzebować czegoś więcej niż tylko przypuszczenia. Ale w jaki sposób możesz uzyskać prawidłowe informacje i czy możesz po prostu podnieść telefon i zapytać „kiedy otworzyłem konto bankowe? Oto, co musisz wiedzieć.

Kiedy otworzyłem konto bankowe?

Niektóre banki pytają Cię o otwarcie konta bankowego jako pytanie zabezpieczające, wraz z datą urodzenia i potwierdzeniem adresu. Jeśli jednak nie możesz zapamiętać tych informacji z czubka głowy, może to być trudne.

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia, chociaż metody mogą się różnić w zależności od banku.

 • W przypadku większości banków datę otwarcia konta bankowego można znaleźć w sekcji „konto swojego profilu bankowości internetowej.
 • Możesz również sprawdzić poprzednie wyciągi bankowe ze swojego konta online lub za pomocą kopii papierowych, aby zobaczyć, kiedy był pierwszy (ważne jest, aby przechowywać kopie wyciągów w bezpiecznym miejscu). Większość banków umożliwia przeglądanie wyciągów z ostatniego roku online i przechowuje informacje o wyciągach przez pięć lat lub dłużej – co jest pomocne, jeśli niedawno otworzyłeś konto.Jeśli Twoje konto bankowe jest starsze, możesz skontaktować się z bankiem i zapytać, kiedy otworzyłeś konto. Udaj się do oddziału, zadzwoń do banku lub skorzystaj z bezpiecznej wiadomości online. Jednak może być konieczne przedstawienie innego dowodu tożsamości, takiego jak paszport lub prawo jazdy.Czy mogę sprawdzić, czy otworzyłem konto bankowe?

  Jeśli zastanawiasz się „kiedy otworzyłem to konto bankowe? może być konieczne sprawdzenie, czy masz dodatkowe rachunki bankowe pod swoim nazwiskiem.

  Czasami rachunki bankowe mogą wymknąć się twojemu radarowi: rodzic lub opiekun mógł otworzyć dla ciebie konto oszczędnościowe, gdy byłeś dzieckiem lub zamierzałeś zamknąć konto i zapomnieć. Niestety, innym częstym powodem istnienia kont bankowych bez Twojej wiedzy jest kradzież tożsamości. Ważne jest, aby uważnie śledzić rachunki bankowe i zarządzać nimi pod swoim imieniem, aby Twoje finanse i kredyty były chronione.

  Aby to sprawdzić, możesz poprosić o kopię swojego pliku kredytowego. Spowoduje to wyświetlenie aktywnych kont, które są z Tobą powiązane. Jeśli ktoś niedawno otworzył konto bankowe pod Twoim nazwiskiem bez Twojej wiedzy, pojawi się ono tutaj. Ponadto możesz poszukać w Internecie wszelkich nieodebranych pieniędzy z „nieaktywnych (lub „starych) kont, które możesz mieć. Porozmawiaj z członkami rodziny o możliwych nieaktywnych kontach w Twoim imieniu i zobacz, czy to odświeży pamięć.

  Jeśli podejrzewasz, że możesz paść ofiarą kradzieży tożsamości, musisz jak najszybciej powiadomić bank, towarzystwo budowlane lub firmę obsługującą karty kredytowe. Ponadto skontaktuj się z CIFAS (brytyjska Służba Zapobiegania Oszustwom), aby złożyć wniosek o rejestrację ochronną i postępuj zgodnie z krokami zalecanymi przez niezależne biuro komisarza.

  Kiedy otwiera się moje konto bankowe?

  Jeśli zakładasz nowe konto bankowe, czas potrzebny do otwarcia różni się w zależności od banku. Niektóre banki rozpatrują Twój wniosek przez kilka dni, ponieważ muszą sprawdzić Twoją zdolność kredytową. Jest to ocena Twoich zachowań finansowych, takich jak pożyczki i historia spłat.

  Możesz zacząć korzystać ze swojego konta bankowego, gdy tylko zostanie ono zatwierdzone przez bank, chociaż otrzymanie karty bankowej i numeru PIN pocztą może potrwać dłużej.

  Jeśli myślisz o założeniu konta Revolut, z przyjemnością dowiesz się, że proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut. Po prostu pobierz aplikację i postępuj zgodnie z naszym szczegółowym procesem, aby rozpocząć.

  Sprawdź nasze inne artykuły, aby uzyskać więcej informacji o bankowości i finansach osobistych:

  Dołącz do Revolut za darmoZarządzaj codziennymi wydatkami dzięki zaawansowanemu budżetowaniu i analizom, przelewaj pieniądze za granicę, łatwo wydawaj w lokalnej walucie i nie tylko. Dołącz do ponad 10 milionów użytkowników, którzy już korzystają z Revolut.

  Zapisywanie celów: jak je wyznaczyć i zachować

  Wszyscy wiemy, że rozsądnie jest oszczędzać pieniądze. Jednak wiedza o tym, ile rozsądnie jest zaoszczędzić, to inna historia. Dlatego mówimy o celach oszczędzania: dlaczego są one ważne

  Jak zabezpieczyć firmę przed oszustwami i phishingiem w erze COVID-19

  Oszuści wykorzystują zdalne zakupy, bankowość, pracę i zwiększony niepokój związany z koronawirusem. Oto, jak możesz chronić swoją firmę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy