Kiedy można pozwać bank za błędy w sztuce?

17 lutego 2021

Termin „nadużycie jest często używany, gdy mówi się o błędach popełnianych przez lekarzy, prawników lub księgowych. Ale to zaniedbanie zawodowe dotyczy również osób z branży bankowej i finansowej. Do nadużyć w bankowości dochodzi na przykład wtedy, gdy profesjonalista w bankowości dopuści się zaniedbania w swojej pracy, co z kolei wyrządza jakąś formę szkody w majątku klienta.

Jeśli bankowiec ignoruje normy branży, w której pracuje, jest więcej niż możliwe, że jego klienci mogą wnieść sprawę o zaniedbanie zawodowe lub nadużycie. I chociaż banki są chronione przed procesem sądowym za błędy w sztuce, historie dotyczące błędów zawodowych w ich drzwiach nie wróży dobrze ich reputacji i ogólnemu zaufaniu konsumentów.

Rodzaje roszczeń

W większości przypadków specjaliści bankowi mogą być chronieni przez tak zwaną regułę oceny biznesowej. Oznacza to, że nawet jeśli słabe wyniki są wynikiem decyzji finansowej bankiera, nie zawsze ponosi on ciężar winy. Istnieją jednak wyjątki, które można tutaj zrobić, narażając bankiera na niebezpieczeństwo, na przykład gdy decyzja biznesowa została podjęta w wyniku oszustwa lub nielegalnych manewrów.

W takim przypadku pozew przeciwko bankierowi ma duże szanse powodzenia.

Odszkodowania za błędy w sztuce bankowej

Kara za błędy w sztuce bankowej może być różna w zależności od lokalizacji i różnić się w zależności od określonych przepisów. Roszczenia wobec banków i specjalistów bankowych mogą mieć ograniczony zakres ze względu na szeroko zakrojone zasady oceny biznesowej, jak w stanie Nowy Jork. Jednak faktyczne decyzje sądów w poszczególnych stanach mogą się różnić.

Klienci mogą również wnieść roszczenie przeciwko bankowi lub bankierowi w ramach Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), która działa jako zabezpieczenie inwestycji finansowych klientów. Możliwe jest pozwanie dyrektorów banku za zaniedbanie, a FDIC jest nawet znany z wnoszenia pozwów o nadużycia przeciwko liderom bankowym.

Obowiązek lojalności

Doradcy bankowi, członkowie zarządów, dyrektorzy i bankierzy inwestycyjni mogą zostać potencjalnie odpowiedzialni za finansowe naruszenie obowiązków wobec swoich klientów. Ten powierniczy obowiązek wiązał się z odpowiedzialnością jednostki wobec innej osoby za załatwienie jej spraw finansowych najlepiej jak potrafią. Doradcy są odpowiedzialni za podejmowanie ostrożnych decyzji w imieniu swoich klientów, a jeśli istnieją dowody na to, że działali niedbale lub we własnym interesie w jakimś charakterze, mogą zostać obciążeni kosztownym roszczeniem, które nie tylko zaszkodzi ich karierze i portfelowi, ale wpłynie na bank, który reprezentują.

Bankowcy działają wokół tego rodzaju odpowiedzialności każdego dnia, niezależnie od tego, czy jest to potwierdzone, czy nie. I chociaż żaden profesjonalista nie chce pracować w chmurze ryzyka i potencjalnych problemów prawnych, upewnienie się, że zainwestowano w odpowiedni rodzaj ubezpieczenia, takiego jak ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej bankierów, pomoże chronić bankiera i zapewnić mu bezpieczeństwo finansowe w środku kryzysu prawnego.

O brokerach ubezpieczeniowych z gwarancją finansową Od 1983 roku brokerzy ubezpieczeniowi gwarancyjni finansowi wyróżnili się jako dostawca produktów ubezpieczeniowych od odpowiedzialności zawodowej, odpowiedzialności cybernetycznej i przestępstw dla wszelkiego rodzaju podmiotów. Aby otrzymać na czas spersonalizowaną obsługę od kompetentnego i doświadczonego personelu, zadzwoń do nas pod numer (626) 793-3330, aby porozmawiać z jednym z naszych specjalistów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy