Kalkulator przystępności cenowej samochodu: ile możesz wydać

Kalkulator przystępności cenowej samochodu: ile możesz wydać
Category: Kwoty Pożyczki
16 października 2020

Postaraj się wydać mniej niż 10% pensji do domu na płatność za samochód i mniej niż 15% do 20% na ogólne wydatki na samochód.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Kiedy nadejdzie czas na zakup samochodu, prawdopodobnie będziesz chciał wiedzieć: „Na ile samochodu mnie stać?” Eksperci finansowi odpowiadają na to pytanie, stosując prostą praktyczną zasadę: nabywcy samochodów powinni wydawać nie więcej niż 10% swojego wynagrodzenia na raty na spłatę kredytu samochodowego i nie więcej niż 20% na całkowite wydatki na samochód, które obejmują również takie rzeczy jak paliwo , ubezpieczenie, naprawy i konserwacja.

Znając miesięczną opłatę za samochód, na którą Cię stać, możesz obliczyć, ile możesz pożyczyć na kredyt samochodowy. Dzięki temu możesz ustawić realistyczną cenę docelową i ostatecznie odpowiedzieć na pytanie „Na jaki samochód mnie stać?”

Skorzystaj z naszego kalkulatora przystępności cenowej samochodu, aby szybko sprawdzić, co jest odpowiednie dla Twojego budżetu.

Jak korzystać z kalkulatora przystępności samochodu

Większość kalkulatorów płatności samochodowych zaczyna się od całkowitej kwoty pożyczki, którą chcesz, i innych danych wejściowych, aby zobaczyć, jaka byłaby twoja miesięczna rata. Kalkulator przystępności cenowej samochodu w NerdWallet zaczyna się od wybranej miesięcznej raty i pokazuje, na jaką kwotę pożyczki możesz sobie pozwolić oraz jak RRSO i okres pożyczki zmieniają całkowitą kwotę pożyczki.

Aby skorzystać z kalkulatora przystępności samochodu NerdWallet, wprowadź miesięczną opłatę za samochód, na którą zdecydowałeś, że Cię stać, oraz żądaną długość pożyczki. Następnie wybierz „nowy” lub „używany” oraz poziom kredytu. NerdWallet szacuje RRSO na podstawie średniej RRSO dla nowych lub używanych kredytów samochodowych na tym poziomie, korzystając z danych z Experian Information Solutions. Możesz wypróbować różne warunki pożyczki i dostosować dane wejściowe, aby jeszcze bardziej dostosować kwotę pożyczki.

Jak ustalić, na ile samochodu możesz sobie pozwolić

Obliczenie, na ile samochodu możesz sobie pozwolić przed wizytą w salonie, może na dłuższą metę zaoszczędzić setki, a może tysiące dolarów – i nie będziesz kitu w rękach sprzedawcy samochodów.

Przeprowadzimy Cię przez najważniejsze kroki:

1. Oblicz opłatę za samochód, na jaką Cię stać

NerdWallet zaleca wydawanie nie więcej niż 10% wypłaty do domu na miesięczną spłatę kredytu samochodowego. Więc jeśli miesięczne wynagrodzenie po opodatkowaniu wynosi 3000 USD, możesz sobie pozwolić na płatność za samochód w wysokości 300 USD.

Ważne jest, aby realistycznie oceniać, jak długo możesz lub chcesz dokonywać tej miesięcznej płatności. NerdWallet zaleca maksymalny okres kredytowania 36 miesięcy na zakup używanego samochodu i 60 miesięcy na nowe samochody.

Dłuższy okres pożyczki zredukuje miesięczne raty, ale z czasem zapłacisz znacznie więcej odsetek. Ponadto dłuższy okres pożyczki zwiększa ryzyko wywrócenia pożyczki, co oznacza, że ​​jesteś winien więcej niż wart jest samochód.

2. Oblicz kwotę kredytu samochodowego, na jaki Cię stać

Teraz, gdy obliczyłeś swoją przystępną miesięczną kwotę raty za samochód, możesz zacząć orientować się, ile możesz pożyczyć. Będzie to zależeć od kilku innych czynników, w tym:

Twoja ocena kredytowa, która częściowo określi roczną stopę procentową pożyczki lub RRSO.

Okres Twojego kredytu: ile miesięcy masz na spłatę kredytu.

Czy kupujesz nowe czy używane. Nowe kredyty samochodowe mają zwykle niższe RRSO.

Przy płatności miesięcznej, szacowanej RRSO i okresie kredytowania kalkulator przystępności samochodu działa wstecz, aby określić całkowitą kwotę pożyczki, na którą Cię stać.

3. Ustaw docelową cenę zakupu

Całkowita kwota pożyczki, na którą możesz sobie pozwolić, niekoniecznie jest ceną samochodu, na który Cię stać. Jeśli wpłacasz zaliczkę lub handlujesz starym samochodem, będziesz mógł kupić droższy samochód lub pożyczyć mniej pieniędzy. (Skorzystaj z naszego kalkulatora pożyczki samochodowej, aby zobaczyć, jak Twoja zaliczka lub kredyt kupiecki wpływa na miesięczną płatność i kwotę pożyczki).

Dodatkowo będzie podatek obrotowy i opłaty, więc pomyśl o czymś więcej niż tylko o cenie na naklejce na szybę. Po oszacowaniu kwoty kredytu samochodowego, na jaki Cię stać, i zakładając brak kredytu w zamian lub zaliczki, możesz zacząć mieć realistyczny obraz ceny zakupu, którą powinieneś rozważyć.

Aby uzyskać całkowitą cenę samochodu, musisz uwzględnić podatek od sprzedaży i opłaty, które różnią się w zależności od stanu, do reklamowanego kosztu samochodu. Łatwym sposobem oszacowania tych dodatkowych kosztów jest dodanie 10% do reklamowanej ceny samochodu (nawet jeśli możesz negocjować niższą cenę). Na przykład, jeśli widzisz reklamowany samochód za 20 000 USD, powinieneś założyć, że całkowity koszt – cena „na zewnątrz” – wyniesie 22 000 USD.

Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze oszacowanie, oto zestawienie typowych dodatkowych kosztów:

Podatek od sprzedaży: zwykle od 5% do 10% i może obejmować podatki stanowe, powiatowe i lokalne.

Opłaty rejestracyjne: Oszacuj te opłaty, korzystając z witryny wydziału pojazdów silnikowych swojego stanu.

Opłata za dokumentację: waha się od 80 do 400 dolarów, w zależności od stanu.

Oznacza to, że jeśli stać Cię na pożyczkę samochodową w wysokości 20000 USD, ponownie, zakładając brak zaliczki lub kredytu w zamian, będziesz chciał kupić samochód z ceną naklejki około 18000 USD, abyś mógł pokryć sprzedaż podatek i opłaty wraz z całkowitą kwotą pożyczki.

Znalezienie samochodu, na który Cię stać

Wiele witryn motoryzacyjnych, takich jak Kelley Blue Book, Edmunds i AutoTrader, ma narzędzia do wyszukiwania samochodów, które umożliwiają wyświetlanie różnych modeli według ceny. Pamiętaj jednak, aby ustawić poprzeczkę nisko. Podczas wyszukiwania samochodów ustaw maksymalną cenę poniżej łącznej kwoty kredytu, na którą Twoim zdaniem możesz sobie pozwolić. Podatek od sprzedaży i opłaty mogą z łatwością wzrosnąć do kilku dodatkowych tysięcy dolarów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy