Jak przelać pieniądze z banku do banku

Jak przelać pieniądze z banku do banku
16 października 2020

Istnieją sposoby przesyłania pieniędzy z banku do banku, może to być przelew online lub offline. Jedyne, do czego zawsze dążymy, to najlepszy, najbezpieczniejszy i najszybszy sposób przesyłania pieniędzy.

Dzięki bankowości elektronicznej otrzymaliśmy najłatwiejszą i bezstresową metodę przesyłania środków.

Ale pytanie brzmi, jak przelać pieniądze z banku do banku?

To pytanie dotyczy tylko przelewu przez bank, więc wspomnę tylko o różnych sposobach przesyłania pieniędzy z konta bankowego na inne konto bankowe. Jest to oparte na liczbie banków i krajów, z którymi się spotkałem.

Jak przelać pieniądze z banku do banku

Przyjrzyjmy się pierwszemu sposobowi lub środkom, które jako klient banku mogą przesłać pieniądze innej osobie (konto bankowe) w innym banku.

1. Przelewaj pieniądze za pośrednictwem bankowości internetowej / internetowej

Najbardziej powszechne, czy powiem, popularne środki przekazu pieniężnego w tej nowej nowoczesnej erze bankowej.

Bankowość internetowa lub internetowa wymaga jedynie przesłania pieniędzy z konta bankowego na inne w dogodnym dla Ciebie miejscu, bez konieczności udawania się do banku.

Wystarczy, że zarejestrujesz się w bankowości internetowej swojego banku, zalogujesz się na swoje konto i wyślesz pieniądze.

Przed zarejestrowaniem się w bankowości internetowej musisz mieć konto bankowe, na które możesz się zarejestrować. Wykonanie zadań nie zajmuje dużo czasu, zajmuje tylko piętnaście do 20 minut i gotowe.

Po zarejestrowaniu się w bankowości internetowej za pomocą utworzonej nazwy użytkownika i hasła, możesz zalogować się do swojego konta. Kliknij ikonę menu i przewiń, a zobaczysz wyślij lub przelej pieniądze / fundusze.

Kliknij na podaną opcję, wypełnij dane (imię i nazwisko odbiorcy, nazwę banku i numer rachunku), a także kwotę, którą chcesz przelać i wyślij.

Po kilku sekundach lub minucie odbiorca powinien otrzymać alert kredytowy dla transakcji.

Powyższa metoda ma zastosowanie, gdy chcesz wysłać pieniądze do kogoś w Twojej lokalizacji (kraju)

2. Przelać pieniądze z banku do banku za pośrednictwem bankowości mobilnej

Przydaje się to również w bankowości internetowej, ponieważ nie wymaga połączenia z Internetem. Kiedy mówię, że wymaga to dostępu do Internetu, to gdy używasz aplikacji mobilnej banku do przelewania pieniędzy.

Kiedy mówię, że nie wymaga połączenia internetowego, do wysyłania pieniędzy używasz mobilnego kodu USSD banku.

Wymaga to jedynie uzyskania kodu USSD telefonu komórkowego banku (jeśli go mają), wybrania numeru i wyszukania przelewu, wybrania go i wpisania numeru konta odbiorcy, banku i kwoty, a na koniec kliknij Wyślij.

Aplikacja mobilna wymaga jedynie pobrania aplikacji mobilnej banku, zarejestrowania się lub skorzystania z konta bankowości internetowej i zalogowania się, przejścia do przelewu i uzupełnienia stawki.

Mobilny kod USSD jest dla mnie najlepszy, szybszy i nie muszę obawiać się słabego zasięgu sieci internetowej.

3. Za pośrednictwem bankomatu (atm)

Jeśli nie chcesz korzystać z dwóch pierwszych opcji powyżej, możesz użyć metody ATM, aby przelać pieniądze z banku do banku.

Wszystko, co musisz zrobić, to zlokalizować najbliższy bankomat, który jest blisko Ciebie, nacisnąć przycisk przelewu, wprowadzić wszystkie przedstawione dane i kliknąć przycisk przelew lub prześlij.

Niektóre banki wymagają karty debetowej lub kredytowej, aby transakcja została przeprowadzona, a także numeru PIN.

Jedyną różnicą w stosunku do dwóch powyższych jest to, że musisz zlokalizować bankomat, podczas gdy pierwszą i drugą metodę powyżej można przeprowadzić bezpośrednio w biurze, domu, na plaży itp.

4. Przelewem

Przelew bankowy to kolejna metoda przesyłania pieniędzy z banku do banku, która zwykle wiąże się z wysłaniem pieniędzy za granicę lub przelewem międzynarodowym.

Za pośrednictwem swojego konta bankowego możesz wysłać pieniądze komuś za granicą, a odbiorca otrzyma je w ciągu jednego do pięciu dni roboczych.

Podobnie jak w przypadku metody wysyłania pieniędzy w bankomacie, nie musisz się rejestrować, jeśli korzystasz z banku do przelewu bezpośredniego.

Musisz skontaktować się ze swoim bankiem, powiedzieć mu, że chcesz przekazać komuś pieniądze, poda ci szczegóły i zwykle chodzi o minimalną i maksymalną dzienną kwotę.

Osobiste dane bankowe odbiorcy, które obejmują imię i nazwisko odbiorcy, nazwę banku, adres banku odbiorcy i konto bankowe, na końcu kod Swift lub numer Ach.

Uwaga, jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych i chcesz przelać pieniądze na terenie kraju, będziesz potrzebować numeru rozliczeniowego.

Możesz to otrzymać w swoim banku lub jeśli masz konto czekowe, spójrz na lewą dolną część czeku, a zobaczysz to.

5. Za pośrednictwem niebankowej instytucji finansowej

Pozabankowe instytucje finansowe mogą pomóc Ci w przesłaniu pieniędzy z banku do banku online, obejmują one Western Union, Moneygram, Ria Money, a nawet PayPal itp.

Te pozabankowe usługi finansowe mogą pomóc w przesłaniu pieniędzy z banku do banku, ale tylko wtedy, gdy masz z nimi połączenie.

Na przykład używając PayPal do przelewu z banku do banku, musisz zarejestrować się w PayPal, tworząc nazwę użytkownika i hasło.

Następnie musisz połączyć swoje konto bankowe. Kliknij „Wyślij i poproś”, a następnie „Połącz bank lub kartę”. Podaj dane swojego konta bankowego.

  • Kliknij kartę „Wyślij i poproś”. Będziesz musiał podać adres e-mail lub numer telefonu osoby, która otrzyma pieniądze.
  • Wprowadź kwotę i typ transakcji.
  • Potwierdź szczegóły płatności.

Pamiętaj, że przelew pieniężny wiąże się z opłatą, ale kiedy wysyłasz pieniądze do kogoś, kto jest szczególnie poza Twoim krajem, możesz zapłacić za niego do 100 USD lub więcej.

Pierwszy przelew krajowy, za jeden przelew może zostać naliczona opłata od 2 do 5 USD. Myślę, że dzięki temu odpowiedziałem na twoje pytanie, czy możesz przelać pieniądze z banku do banku, a także metody, które możesz to zrobić.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy