Jak otworzyć konto bankowe LLC

Jak otworzyć konto bankowe LLC
16 października 2020

Otwarcie konta bankowego LLC nie powinno być trudne, pod warunkiem, że przeprowadzisz badania i przyniesiesz odpowiednie dokumenty.

Belle Wong, JD

aktualizacja 24 sierpnia 2020 3 min czytania

Niezależnie od tego, czy chodzi o wpłatę czeku klienta, czy opłacenie wydatków biznesowych, będziesz musiał założyć konto bankowe dla firmy z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC). Może się to wydawać kłopotliwe, szczególnie na początku prowadzenie firmy, gdy robi się gorączkowo i starasz się twardo stąpać po ziemi, jednocześnie nadążając za wszystkimi nowymi wymaganiami, jakie stawia przed tobą nowa firma, ale jest to konieczne.

Zakładając LLC, założyłeś oddzielny podmiot gospodarczy, który zapewnia Ci ochronę z ograniczoną odpowiedzialnością. Ponieważ Twoja firma jest odrębną jednostką od Ciebie, musisz oddzielić finanse firmy od finansów osobistych. Chociaż łączenie funduszy biznesowych z funduszami osobistymi może być kuszące, może to zagrozić tej ograniczonej odpowiedzialności.

Oprócz prawnego wymogu posiadania oddzielnego rachunku bankowego dla Twojej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, istnieją również praktyczne powody, dla których warto mieć oddzielne konto bankowe dla firm.

  • Będziesz mieć łatwiejszy czas na obliczenie należnych podatków. A jeśli zatrudniasz księgowego, oznacza to, że nie będziesz musiał płacić za księgowego, aby oddzielić wydatki biznesowe od osobistych.
  • Jeśli zapłacisz czekiem na nazwisko swojej firmy, będziesz wykazywać dużo większy profesjonalizm i zyskać więcej szacunku i zaufania od dostawców i dostawców.
  • Zbudujesz relacje ze swoim bankiem, które mogą być nieocenione, jeśli będziesz potrzebować kredytu biznesowego w przyszłości.

Jak otworzyć konto bankowe LLC

Chociaż otwarcie konta bankowego LLC nie jest tak łatwe, jak utworzenie osobistego konta bankowego, nie powinno to zająć zbyt dużo czasu, pod warunkiem, że przeprowadzisz odpowiednie badania i przyniesiesz odpowiednie dokumenty do banku.

Nie wszystkie konta biznesowe są takie same. Istnieje wiele opcji kont bankowych i będziesz musiał przeprowadzić pewne badania, aby zobaczyć, które konto jest odpowiednie dla Twoich potrzeb.

Będą różne struktury opłat i opcje usług. Musisz także zdecydować o takich kwestiach, jak ochrona przed debetem, możliwość wypisywania czeków z konta lub karta debetowa, która ma być dołączona do twojego konta. Potrzebujesz tylko jednego konta czy kilku? Czy wymóg minimalnego salda zadziała? Jakie są łączne opłaty, jakich możesz się spodziewać w przeciętnym miesiącu? To wszystkie pytania, które pomogą Ci zdecydować, który rodzaj konta bankowego będzie najlepszy dla Twojej firmy.

Jakiej dokumentacji potrzebuje bank?

Gdy już wiesz, jakie konto bankowe chcesz otworzyć, zadzwoń do swojego banku, aby sprawdzić, jakie dokumenty są wymagane, aby otworzyć firmowe konto bankowe dla LLC. Twój bank prawdopodobnie zażąda od Ciebie następujących dokumentów:

  • Kopia statutu spółki LLC, zaświadczenia o założeniu lub równoważnego dokumentu, w zależności od stanu, w którym zarejestrowałeś swoją LLC
  • Federalny numer identyfikacyjny podatnika Twojej LLC (EIN lub numer identyfikacyjny pracodawcy)
  • Twoja umowa operacyjna LLC lub inny dokument, który określa, kto jest upoważniony do podpisywania w imieniu Twojej LLC

Twój bank może mieć również dodatkowe wymagania dotyczące dokumentacji, dlatego ważne jest, aby najpierw zadzwonić, aby upewnić się, że nie skończysz na zmarnowanej podróży.

Otwarcie rachunku bankowego LLC

Po zebraniu całej odpowiedniej dokumentacji możesz spotkać się ze swoim bankierem, aby otworzyć konto bankowe dla swojej LLC. Przeprowadzenie wcześniejszych badań i zabranie ze sobą całej wymaganej dokumentacji sprawi, że ten ostatni krok w tym procesie będzie łatwy.

Posiadanie osobnego konta bankowego jest nie tylko wymogiem dla Twojej LLC, posiadanie go pomoże Ci również w wielu praktycznych aspektach prowadzenia firmy, takich jak rozliczanie wydatków, opłacanie rachunków biznesowych i deponowanie płatności klientów. Ponadto odpowiedzialne korzystanie z konta bankowego pomoże Ci nawiązać solidniejsze relacje z bankiem, co będzie szczególnie cenne, jeśli Twoja spółka LLC ma potrzeby kredytowe w przyszłości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy