Jak otrzymać kartę kredytową bez historii kredytowej

Jak otrzymać kartę kredytową bez historii kredytowej
Category: Karta Kredytowa
16 października 2020

Chcesz po raz pierwszy otrzymać kartę kredytową, ale nie masz historii kredytowej? Istnieje wiele sposobów na zwiększenie szans na uzyskanie zatwierdzenia pierwszej karty kredytowej.

Allan Halcrow | American Express Credit Niezależny współpracownik Intel

6 minut czytania | 17 stycznia 2020 w Cards

Zadowolony

W skrócie

Nie masz historii kredytowej? Nie ma problemu. Nadal istnieją sposoby, aby otrzymać pierwszą kartę kredytową.

„Alternatywne kryteria zatwierdzania” mogą obejmować takie informacje, jak historia bankowa i płatności za media.

Karty studenckie, karty sklepowe, karty zabezpieczone i korzystanie z cosignera to potencjalne ścieżki do pierwszej karty kredytowej.

Czy możesz otrzymać kartę kredytową bez kredytu? Czy coś może powstać z niczego? Może to być ciągła debata w fizyce i teologii, ale jeśli chodzi o pierwszą kartę kredytową, odpowiedź brzmi: tak . Możliwe jest uzyskanie karty kredytowej, gdy nie masz historii kredytowej. W rzeczywistości istnieje kilka opcji do rozważenia, z których każda ma zalety i wady, które różnią się w zależności od Twojej sytuacji i celów.

Ale najpierw najważniejsze. Jeśli jeszcze nie masz pracy, prawdopodobnie będziesz musiał ją znaleźć. Aby móc korzystać z którejkolwiek z tych opcji związanych z pierwszą kartą kredytową, musisz zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby każdego miesiąca opłacić rachunek. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś młody. Ustawa o kartach kredytowych z 2009 r. Mówi, że osoby poniżej 21 roku życia nie mogą otrzymać karty bez dokumentu potwierdzającego dochód (chyba że mają współgranicę). 1

Alternatywy dla kart kredytowych po raz pierwszy bez historii kredytowej

Po znalezieniu pracy możesz rozważyć inne aspekty swoich finansów (takie jak historia bankowości lub płatności na rzecz przedsiębiorstw użyteczności publicznej), aby w efekcie pomóc zrekompensować brak historii kredytowej.

Można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze, niektórzy wydawcy kart kredytowych nie wymagają już historii kredytowej. Zamiast tego stosują to, co nazywają „alternatywnymi kryteriami zatwierdzania”, które obejmują historię bankową. 2 Krótko mówiąc, chcą sprawdzić, czy masz dochody i nie przekraczaj swojego konta.

Podobnie, niektóre usługi raportowania zdolności kredytowej pozwalają na zgłaszanie płatności dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej i firm telekomunikacyjnych w raporcie kredytowym. 3 Takie postępowanie nie jest tym samym, co posiadanie historii płatności kartą kredytową, ale pokazuje zdolność dokonywania spójnych płatności i może podnieść Twoją zdolność kredytową.

Rozważając zalety i wady opcji pierwszej karty kredytowej

Chociaż to dobry początek, ani praca, ani historia terminowego płacenia rachunków za prąd nie zagwarantują, że możesz dostać kartę kredytową, gdy nie masz historii kredytowej. Nawet gdyby tak było, nadal musiałbyś zdecydować, o którą kartę (lub rodzaj karty) się ubiegać.

To jest punkt, w którym zaczyna się rozważanie zalet i wad twoich wyborów (z których wszystkie pomogą ci rozpocząć ustalanie historii kredytowej).

Studenckie karty kredytowe

Karty studenckie są opcją dla tych, którzy jeszcze uczą się w szkole. Aby go otrzymać, niektórzy wierzyciele będą wymagać od ciebie udowodnienia, że ​​jesteś ponownie zapisany na kwalifikowaną szkołę średnią lub uniwersytet. Masz opcje w tej kategorii (na przykład niektóre legitymacje studenckie oferują nagrody), więc przed dokonaniem wyboru zapoznaj się z nimi.

  • Zalety: pożyczkodawcy są na ogół bardziej wyrozumiali w przypadku niższych dochodów i / lub braku historii kredytowej. Wiele kart zawiera narzędzia planowania finansowego, takie jak dostęp do wyników kredytowych.
  • Wady: Niektóre legitymacje studenckie mają wysokie opłaty i wysokie stopy procentowe.

Karty kredytowe działu / sklepu spożywczego

Detaliczne karty kredytowe (znane również jako sklepowe karty kredytowe) są oferowane przez sprzedawców detalicznych w celu budowania lojalności klientów i promowania sprzedaży.

  • Zalety: Generalnie łatwiej się zakwalifikować niż bardziej ogólne karty.
  • Wady: ważne tylko w sklepie wydającym. Stopy procentowe są często wysokie. Limity kredytowe są często niskie.

Zabezpieczone karty

Jeśli nie możesz uzyskać karty kredytowej studenta lub sklepu, istnieją co najmniej dwie inne możliwości uzyskania karty na Twoje nazwisko. Pierwsza to zabezpieczona karta kredytowa, zwykle domyślna dla osób, które nie mogą się zakwalifikować w inny sposób. Ogólnie rzecz biorąc, wpłacasz środki na konto, a bank wydaje kartę z limitem kredytowym równym Twojemu depozytowi. Wiele banków oferuje możliwość zamiany zabezpieczonej karty na tradycyjną po ustaleniu wystarczającej historii płatności. W tym momencie otrzymasz zwrot depozytu.

  • Zalety: łatwiejsze do zdobycia niż tradycyjne karty, ponieważ są one mało ryzykowne dla banków – jeśli nie dokonasz płatności, zatrzymają one Twój depozyt.
  • Wady: Musisz mieć środki, aby zdeponować. Limity kredytowe są zwykle niskie. Niektóre banki nie informują biur kredytowych o zabezpieczonej aktywności karty, więc przed złożeniem wniosku warto sprawdzić, czy chcesz zbudować historię kredytową.

Karty kredytowe z Cosignerem

Ostatnią możliwością uzyskania własnej karty jest złożenie wniosku w cosigner. Ta osoba składa wniosek i dlatego jest na haku, jeśli nie możesz nadążyć ze swoimi płatnościami.

  • Zalety: Pomoc ze strony cosigner ułatwia uzyskanie zatwierdzenia pomimo braku historii kredytowej.
  • Wady: Twoje finanse są powiązane z kimś innym. Twój cosigner widzi Twoje wypowiedzi, więc nie masz zbytniej prywatności. Jeśli pominiesz płatności (lub spóźnisz się), kredyt Twojego cosigner również ucierpi.

Zostań Autoryzowanym Użytkownikiem

Jeśli nie możesz uzyskać żadnej z tych kart, prawdopodobnie ostatnią opcją jest zostanie autoryzowanym użytkownikiem na koncie innej osoby. Muszą oczywiście wyrazić zgodę (stąd „upoważniony”), a także mogą określić limit kredytu.

  • Zalety: może być szybkim sposobem na zbudowanie historii kredytowej, nawet bez korzystania z karty. Nie otrzymasz wyciągów i nie ponosisz prawnej odpowiedzialności za obciążenia na karcie.
  • Wady: historia płatności właściciela (dobra lub zła) również wpłynie na Twoją zdolność kredytową. Ponieważ nie jesteś właścicielem karty, nie masz pewnych praw, takich jak żądanie podwyższenia limitu kredytu.

Po dokonaniu oceny dostępnych opcji i wybraniu karty, o którą chcesz się ubiegać, eksperci kredytowi sugerują przeczytanie drobnego druku. Upewnij się, że rozumiesz opłaty i odsetki, które zapłacisz, a także inne warunki umowy. A kiedy otrzymujesz kartę, podkreślają, że używasz jej odpowiedzialnie, aby uniknąć ryzyka finansowego, takiego jak spiralny dług. Aby szybciej zgromadzić kredyt, wykorzystaj około 30% lub mniej dostępnego kredytu (procent ten nazywany jest „wskaźnikiem wykorzystania kredytu”) 4. I terminowo dokonuj płatności miesięcznych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy