Jak mierzyć odległość źrenic za pomocą karty kredytowej

Jak mierzyć odległość źrenic za pomocą karty kredytowej
16 października 2020

Odległość źrenic (lub PD) odnosi się do odległości między twoimi dwoma uczniami. Aby zapewnić wyraźne i dokładne widzenie, konieczne jest wyśrodkowanie recepty w oprawkach. Możesz skorzystać z naszego narzędzia online, aby zmierzyć PD za pomocą kamery internetowej lub aparatu w smartfonie. Przed rozpoczęciem zapoznaj się z poniższymi krokami.

1. Zdejmij okulary. Upewnij się, że obraz jest dobrze oświetlony.

Pomaga również, jeśli tło jest czyste.

2. Dostosuj ekran, spójrz na kamerę.

Kąt zdjęcia jest prosty.

3. Umieść dowolną kartę z paskiem magnetycznym pod nosem, a następnie zrób zdjęcie.

Pasek magnetyczny tworzy prosty „wąsik karty”

Co to jest odległość źrenic?

Odległość źrenic (lub w skrócie PD) to odległość między środkami twoich uczniów.

Po co ci to wiedzieć?

Aby jak najlepiej dopasować Cię do nowych okularów, ważne jest, abyśmy znali Twoje PD. To mówi nam, gdzie twój wzrok pada w soczewce. Odległość źrenic określa, gdzie znajduje się twoje „centrum optyczne”. U większości dorosłych PD wynosi około 54–74 mm. U dzieci PD typowo waha się od 43-58 mm.

Czym jest pojedyncza i podwójna odległość źrenic?

Twoje pojedyncze okulary PD to jedna liczba określająca odległość między środkiem jednego ucznia a środkiem drugiego. Można ich używać do okularów korekcyjnych, ale nie do czytania. W tym celu musisz zmierzyć swoje podwójne PD.

Twoje PD okularów podwójnych jest również nazywane PD monokularowym i składa się z dwóch liczb. Pierwsza liczba zawsze odnosi się do prawego oka, a druga do lewego.

Co to jest Near PD i dlaczego go używam?

W pobliżu okularów PD jest ważne, aby obliczyć, jeśli chcesz zamówić okulary do czytania. Możesz to łatwo obliczyć na podstawie pojedynczego PD lub podwójnego PD. Po prostu odejmujesz 3 mm od odległości PD. Jeśli zaczynasz od podwójnego PD, od pomiaru z każdej strony odejmiesz 1,5 mm.

Jak znaleźć swoje PD?

Zwykle lekarz przeprowadza pomiar PD. Ale jeśli w jakiś sposób zapomnisz o tym lub nie masz pewności, czy to dokładny pomiar, możemy zaproponować trzy opcje, które pomogą Ci zmierzyć PD samodzielnie.

Zmierz PD za pomocą linijki i lustra

 1. Stań 8 cali od lustra.
 2. Przyłóż linijkę do linii brwiowej.
 3. Zamknij prawe oko
 4. Wyrównaj 0 mm linijki ze środkiem lewej źrenicy.
 5. Patrz przed siebie.
 6. Zamknij lewe oko i otwórz prawe oko.
 7. Linia w milimetrach biegnąca do środka prawej źrenicy to twoja PD.
 8. Masz teraz pojedynczy pomiar wnz!

WSKAZÓWKA: Wykonuj pomiary 3-4 razy i zapisz swoje wyniki. Wykonuj te pomiary o różnych porach dnia. Wierz lub nie, ale odległość między źrenicami może zmieniać się wielokrotnie w ciągu dnia. Następnie użyj średniej z tych pomiarów. W ten sposób możesz zapewnić spójność i dokładność!

WSKAZÓWKA: Poproś znajomego o pomoc (lub dwie)!

 1. Miej oczy otwarte.
 2. Patrz przed siebie.
 3. Niech twój asystent usiądzie lub kuca przed tobą, tak aby był poza twoim polem widzenia.
 4. Spójrz na coś w odległości 10-20 stóp nad jego / jej głową.

Spójrz na swojego przyjaciela! * Ta część jest trudna, ale możesz to zrobić – i da ci dokładniejszy odczyt. *

Drukuj narzędzie do pomiaru PD

Jeśli nie masz pod ręką linijki, mamy ją dla Ciebie! Jest dwustronny, co ułatwia czytanie nie tylko znajomemu, ale także tobie w lustrze. Jak fajnie to jest ?!

 1. Wydrukuj nasze poręczne narzędzie.
 2. Sprawdź skalę, ustawiając linijkę w jednej ze swoich – lub sprawdź, używając karty kredytowej o standardowym rozmiarze.
 3. Złóż linijkę na przerywanej linii.
 4. Ustaw się na odległość wyciągniętej ręki od przyjaciela LUB 8 cali od lustra.
 5. Masz teraz pojedynczy pomiar wnz!

WSKAZÓWKA: Wykonuj pomiary 3-4 razy i zapisz swoje wyniki. Wykonuj te pomiary o różnych porach dnia. Następnie użyj średniej z tych pomiarów. W ten sposób możesz zapewnić spójność i dokładność!

WSKAZÓWKA: Poproś znajomego o pomoc – te same zasady, co powyżej (OCZU NA BESTIE!)

Skorzystaj z naszej aplikacji do pomiaru odległości źrenic

Możesz skorzystać z naszej aplikacji, aby zmierzyć PD podczas zamawiania nowych okularów. Nie ma potrzeby pobierania dodatkowej aplikacji, ponieważ ta funkcja działa w przeglądarce. Możesz uzyskać szybki i dokładny odczyt w zaledwie kilku prostych krokach! Postępuj zgodnie z instrukcjami powyżej.

Co teraz?

Teraz, gdy jesteś w stanie dostarczyć nam dokładny pomiar wyładowań niezupełnych, możemy zabrać się do pracy nad twoimi najlepszymi okularami korekcyjnymi, abyś mógł widzieć wyraźnie i pięknie – a także świetnie wyglądać! Mamy ogromny wybór pięknych, designerskich oprawek oraz soczewek odpornych na zarysowania i rozmazywanie z wysokiej jakości cechami, takimi jak powłoka blokująca niebieskie światło. Możesz przeglądać naszą kolekcję według koloru, kształtu oprawek, a nawet typów oprawek, które odpowiadają kształtowi Twojej twarzy. Jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci z absolutnie najlepszej strony – dzięki nam wybór następnej pary okularów korekcyjnych jest łatwy i przyjemny! Spójrz i daj nam znać, co myślisz!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy