Dlaczego rok 2020 powinien być twoim rokiem, w którym warto rozważyć konwersję Roth IRA

Category: Twoje Konto
17 lutego 2021

Planowanie finansowe na koniec roku jest ważne, aby przejrzeć i rozważyć planowanie finansowe w ostatniej chwili. [+] możliwości, takie jak konwersja Roth IRA, darowizny charytatywne na koniec roku i ponowne zrównoważenie portfela. Doradcy i członkowie zespołu Sun Group Wealth Partners planują rozmowy telefoniczne z klientami i spotkania konferencyjne Zoom z klientami na całym świecie. Coraz więcej klientów zajmujących się zarządzaniem majątkiem wybiera tego typu spotkania cyfrowe zamiast spotkań osobistych ze względu na dystans społeczny.

Roth IRA: Konwertować czy nie konwertować?

COVID-19 wprowadził kilka interesujących zmian do świata planowania finansowego i zmusza ludzi do ponownego przemyślenia planowania podatkowego. Jedno z najpilniejszych pytań: czy ma sens zamiana niektórych środków z tradycyjnego indywidualnego konta emerytalnego na Roth IRA? Innymi słowy, brzmi to jak nagłówek historii: Czy wierzysz, że Twoje podatki wzrosną w nadchodzących latach z powodu niedawnych wydatków rządu na pandemię?

W naszej firmie zajmującej się zarządzaniem majątkiem od dziesięcioleci pomagamy naszym klientom planować przyszłe potrzeby emerytalne i widzimy, jak ogromne wydatki rządu federalnego na pomoc w przypadku pandemii mogą przełożyć się na wyższe podatki w przyszłości. Warto pomyśleć o płaceniu podatków teraz, kiedy są one jeszcze stosunkowo niskie, niż ryzykować konieczność płacenia więcej w okresie emerytalnym.

Płacić podatki teraz czy płacić podatki później?

Jednym ze sposobów jest przekonwertowanie niektórych kont emerytalnych – tradycyjnych IRA, SEP lub SIMPLE IRA, może starego planu 401k u poprzedniego pracodawcy lub dwóch – na Roth IRA. Ponieważ nie przysługuje Ci ulga podatkowa za wpłatę na Roth IRA, tak jak w przypadku innych form IRA, musisz płacić podatek dochodowy od wszelkich funduszy, które wymieniasz. Ale nie płacisz podatków od wypłat Roth na emeryturze, w tym w większości przypadków za to, co zarobiło twoje konto. I nie musisz przyjmować wymaganej minimalnej dystrybucji (RMD), począwszy od wieku 72 lat, tak jak w przypadku tradycyjnych kont IRA. To są ogromne korzyści, jeśli uważasz, że Twoje zobowiązanie podatkowe może być wyższe na emeryturze niż obecnie.

Przed kontynuowaniem zasięgnij profesjonalnej porady

Aktualizacja bodźca: 5 potencjalnych wynikówDruga aktualizacja pakietu bodźców: Pelosi, Dems przygotowują projekt ustawy o pomocy w przypadku koronawirusa o wartości 2,2 biliona dolarówPrzygotuj się na mniejszy pakiet bodźców: Pelosi, Mnuchin Rozpoczynają negocjacje pomocy Covid-19 – ponownieOczywiście decyzja o konwersji lub nie jest złożona i ma duże konsekwencje podatkowe. Dlatego najlepiej jest to zrobić pod starannym nadzorem doradcy finansowego lub specjalisty podatkowego, który może pomóc wyeliminować zgadywanie z twoich rozważań.

Jeśli zdecydujesz się zamienić przynajmniej część swoich funduszy emerytalnych na konto Roth, pamiętaj o przestrzeganiu odpowiednich procedur, aby uniknąć tworzenia „zdarzenia podlegającego opodatkowaniu. Musisz albo dokonać przeniesienia tradycyjnych aktywów IRA bezpośrednio na konto Roth IRA, albo pobrać dystrybucję z tradycyjnego konta i przelać kwotę na Roth w ciągu 60 dni. Konwersji Roth zakończonych po 31 grudnia 2017 r. Nie można później przełączyć z powrotem na konto tradycyjne.

Zrozumienie swojego zobowiązania z tytułu podatku dochodowego, teraz iw przyszłości, jest ważne dla podjęcia decyzji o ewentualnej konwersji Roth. Nie ma sensu teraz generować rachunku podatkowego, który byłby znacznie większy, niż gdybyś czekał z wypłatą pieniędzy na emeryturze. Możesz również mieć możliwość zaplanowania serii konwersji w latach, w których Twój przedział podatkowy jest niższy. Z pewnością nie chcesz, aby jedna duża konwersja w ciągu jednego roku spowodowała przeniesienie Cię do wyższego przedziału podatkowego!

Rozważasz prezent przed końcem roku?

Możesz również rozważyć wykorzystanie swoich aktywów IRA do dokonania odliczenia na cele charytatywne. Zmiany w prawie podatkowym w 2018 r. Zniweczyły ulgi na cele charytatywne dla wielu podatników. Ale jeśli miałbyś przeznaczyć pieniądze z IRA na wpłatę na cele charytatywne, odliczenie od podatku za datek na publiczną organizację charytatywną może wynosić do 60% skorygowanego dochodu brutto (AGI) pary w przypadku darowizn w gotówce i do 30% za darowizny papierów wartościowych w IRA.

Oto przykład rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, zastanawiając się, czy i ile dokonać konwersji: jeśli małżeństwo składające wniosek łącznie z dochodem do opodatkowania w wysokości 115 000 USD zamieni do 50 000 USD na Roth IRA, może pozostać w marginalnym przedziale podatkowym 22% na 2018 r., Który ma zastosowanie dochodu podlegającego opodatkowaniu od 77 401 USD do 165 000 USD. Ale przeliczenie nawet dolara powyżej tego limitu spowodowałoby, że znaleźliby się w przedziale 24%.

A oto coś innego do przemyślenia. Przedziały podatkowe określone w ustawie o cięciach podatkowych i zatrudnieniu mają wygasnąć w 2025 r. Jeśli nie zostaną przedłużone, prawdopodobnie wzrosną, zwłaszcza biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost deficytu krajowego wywołany ulgą w pandemii.

Więc co jest negatywne?

Ale konwersja Rotha ma kilka możliwych wad. Po pierwsze, ponieważ konwersja jest uważana za zwykły dochód, może podnieść stawkę podatkową, którą możesz płacić od zysków kapitałowych i kwalifikowanych dywidend. Możesz również stracić podatek od zysków o zerowym pułapie i być może będziesz musiał zapłacić więcej podatków na ubezpieczenie społeczne.

Co więcej, wyższy dochód generowany przez konwersję Roth może zmniejszyć twoje płatności z Ubezpieczeń Społecznych i zmusić cię do płacenia więcej za składki Medicare. I może pozbawić Cię uprawnienia do „możliwej przyszłej płatności stymulacyjnej, jeśli Twój dochód będzie zbyt wysoki.

Podsumowując: postępuj ostrożnie, aby konwersja Rotha nie zamieniła się w obecne zobowiązanie zamiast przyszłych oszczędności podatkowych. Pracuj z doradcą finansowym, skonsultuj się z doradcą podatkowym przed końcem roku, aby zdecydować, który kolejny krok będzie dla Ciebie korzystny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy