Dlaczego NIE powinieneś inwestować w plan 401 (k)

Category: Każdego Miesiąca
17 lutego 2021

Istnieje wiele sposobów oszczędzania na emeryturę, ale plan 401 (k) jest najpopularniejszym rodzajem emerytury sponsorowanej przez pracodawców w Ameryce, biorąc pod uwagę, ile osób jest zapisanych na tę emeryturę. I to wszystko jest oszustwem.

Dobry. Teraz zwróciłem twoją uwagę.

Plany 401 (k) zyskują na popularności. W 2004 r. 401 (k) planów miało aktywa o wartości 2,2 bln USD. Od 2014 r. 401 (k) planów posiadało 4,4 bln USD aktywów, prawie 20% funduszy emerytalnych w USA

Plan emerytalny 401 (k) to umowa, która pozwala pracownikowi odkładać pewien procent dochodu, który ma być zdeponowany na koncie każdego miesiąca. Kwota odroczona nie jest opodatkowana, dopóki nie zostanie wycofana lub wypłacona z planu. Zazwyczaj składki są następnie inwestowane w portfel funduszy inwestycyjnych.

Dlatego każda literatura dotycząca finansów osobistych powie Ci, dlaczego warto zainwestować w 401 (k). Jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, dlaczego nie powinieneś.

Nie możesz tego dotknąć 401 (k) pieniędzy od dziesięcioleci

Plan 401 (k) to wymuszone oszczędności. To po prostu kolejny produkt – jak wszystko, co ludzie chcą ci sprzedać – i powinien być oceniany pod kątem jego zalet. Faktem jest, że aktywa w Twoim 401 (k) są wyjątkowo niepłynne. Nie można ich wycofać, dopóki nie osiągniesz określonego wieku (59,5), nie przejdziesz na emeryturę, nie opuścisz pracodawcy lub nie umrzesz.

Motley Fool – NAJLEPSZY biuletyn dotyczący komisjonowania Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że potrzebujesz dostępu do własnych pieniędzy w dowolnym momencie, zostaniesz obciążony wysoką karą. Jeśli jesteś jak niektórzy Amerykanie, a 401 (k) jest jedynym źródłem oszczędności, może nadejść dzień, w którym będziesz musiał zanurzyć się w tych oszczędnościach.

Nic nie zarabiasz na 401 (k) Money

Tak naprawdę nie zarabiasz na planach 401 (k). Po pierwsze, prawdopodobnie zainwestowałeś w zły plan, ponieważ jest mnóstwo złych planów i większość ludzi tak naprawdę nie wie, co robią.

Zarabiasz raz lub dwa razy w miesiącu. Pewna część twojego dochodu jest usuwana i trafia prosto do twojego 401 (k), a pieniądze przechodzą przez system finansowy, który jest bardzo, bardzo dobry w pobieraniu opłat. Banki pobierają opłaty. Fundusze inwestycyjne pobierają opłaty. Wszyscy pomiędzy z pewnością również pobierają opłatę.

Więc pieniądze przechodzą przez system, a następnie są zdeponowane w jakimś funduszu inwestycyjnym.

Czy inwestujesz w fundusze inwestycyjne? Wtedy dostajesz mnóstwo opłat. Opłaty, które ze względu na magię procentu składanego pochłaniają ogromne sumy pieniędzy z przyszłego ja przez 30 lat. Drogie opłaty za zarządzanie to największy zysk z oszczędności emerytalnych. Najlepsze plany 401 (k) obciążają klientów średnio 0,29%. Najgorsze: znacznie więcej.

Mniejsze firmy ucierpiały najbardziej. Duże plany z tysiącami uczestników mogą pozwolić sobie na obniżenie opłat ze względu na samą wielkość. Mały plan z kilkoma milionami aktywów może kosztować 1,45% lub więcej. Oznacza to, że za każde zainwestowane 1000 USD uczestnicy muszą zapłacić 14,50 USD. Te dodatkowe opłaty nie obejmują też lepszego menedżera ani żadnych innych korzyści. Opłaty są nieuniknione, a to z powodu opłat większość planów emerytalnych zwraca się mniej niż na giełdzie.

Inwestycja odroczona podatkowo

Jedną z głównych zalet inwestowania w 401 (k) jest to, że możesz wnieść swój dochód nieopodatkowany. Oznacza to, że twoje pieniądze są opodatkowane na końcu, a nie na początku.

Czy to jest pożądane?

Dobry sprzedawca 401 (k) poinformuje Cię: tak, oczywiście. Po przejściu na emeryturę automatycznie znajdziesz się w niższym przedziale podatkowym, a zatem automatycznie skorzystasz. Pomysł jest taki: zainwestowałeś wolny od podatku, kiedy byłeś opodatkowany w 25% przedziale podatkowym, a kiedy przechodzisz na emeryturę, spadasz do niższego przedziału podatkowego i jesteś opodatkowany według niższego, powiedzmy, 15% przedziału podatkowego.

STOCKPILE – Pośrednik nr 1 dla początkujących Kto powiedział, że to się stanie?

Kto powiedział, że przestaniesz pracować?

Niezależnie od potrzeb wiele osób kontynuuje pracę, ponieważ osobiście ich to satysfakcjonuje. Tradycyjny wiek emerytalny wynoszący 62 lub 65 lat nie jest już uważany za stary. Jeśli jesteś w jakiejkolwiek karierze, to ZDECYDOWANIE spodziewasz się, że będziesz zarabiać więcej, gdy masz 20-30 lat swojej kariery, w porównaniu z początkiem kariery i dopiero co otworzyłeś 401 (k).

Więc teraz twoje wypłaty 401 (k) są opodatkowane według wyższego przedziału podatkowego. Dlaczego ten wynik nie jest tak prawdopodobny, jak ten, w którym jesteś na emeryturze i jesteś w niższym przedziale podatkowym? W rzeczywistości… czy nie jest to bardziej prawdopodobne?

Jeszcze jedna myśl. Czy myślisz, że możesz z całą pewnością przewidzieć, jakie będą stawki podatkowe za 30 lat? Przed erą Reagana obniżki podatków i jeszcze w 1981 r. Najwyższy próg podatkowy przyniósł dochód aż o 70%.

Bajka

Powiedziano ci, że giełda zwraca 8% rocznie i że jeśli zainwestujesz w 401 (k) i pozwolisz jej rosnąć, będziesz bezpieczny i szczęśliwy na emeryturze.

To wszystko po prostu dobra sprzedaż.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co stanie się w przyszłości. Możesz wpłacić swoje pieniądze na ślepo w 401 (k), zainwestować w kilka funduszy inwestycyjnych i mieć nadzieję na najlepsze lub możesz przejąć kontrolę nad swoimi pieniędzmi i inwestycjami.

Prawdę mówiąc, przeciętny inwestor w planie 401 (k) prawie nie uzyskuje zwrotu z inwestycji i faktycznie pozostaje w tyle za stopą inflacji. Większość ludzi nie oszczędza nawet pieniędzy, aby przejść na emeryturę.

Problem niekoniecznie jest 401 (k). Problem polega na tym, że plan 401 (k) jest przedstawiany i reklamowany przez media i „ekspertów finansowych jako pewna rzecz. A jeśli chodzi o inwestycje, nie ma czegoś takiego jak pewna rzecz.

*** NAJLEPSZY NEWSLETTER AKTUALNY ALERT 2020 ***

Zaktualizowano 13 września 2020 r

W WallStreetSurvivor subskrybujemy dziesiątki biuletynów rekomendacyjnych i doradczych. Istnieje JEDEN biuletyn, który stale przewyższa wszystkie inne – Doradca giełdowy Motley Fool.

JEDEN z tegorocznych wyborów Motley Fool zwiększył się już czterokrotnie, JEDEN potroił się, a kolejne DWA już podwoiły się w ciągu zaledwie 8 miesięcy 2020 roku!

Śledzimy WSZYSTKIE typy akcji Motley Fool od stycznia 2016 r. To prawie 5 lat, 55 miesięcy i 110 wyborów. Od piątku, 11 września 2020 r., Zestaw akcji Motley Fool z 2 stycznia (TSLA) wzrósł o 333%, ich wybór z 19 marca (ZM) wzrósł o 209% w ciągu zaledwie 6 miesięcy, a kolejne dwa wzrosły ponad dwukrotnie. Ponadto 6 z ich typów w 2019 r., 8 z 2018 r., 8 z 2016 r., 9 z nich w 2017 r. I 13 z 2016 r. Również podwoiło się. Co najbardziej imponujące, przez ostatnie 5 lat, kiedy śledziliśmy każdą rekomendację, ich średni pobór akcji wzrósł o 135%. To bije SP500 średnio o 95%. I to nawet wyjaśnia cały ten bałagan związany z COVID, który siał spustoszenie na większości akcji. ALE, Błazen poradził sobie tak dobrze, ponieważ szybko zidentyfikowali w tym roku akcje, które będą dobrze radzić sobie w świecie po COVID.W TYM właśnie sposób Błazen konsekwentnie radzi sobie tak dobrze – dostosowują się i nieustannie wybierają akcje, zanim wszyscy zdadzą sobie sprawę z możliwości.

  • CrowdStrike (CRWD) – odbiór z 4 czerwca 2020 r. Wzrósł już o 32%
  • Shopify (SKLEP) – 2 kwietnia 2020 wybierz i to już 164%Zoom Video (ZM) – wybór 19 marca 2020 i to już 209%DexCom (DXCM) wybrał 20 lutego 2020 r. Tuż przed załamaniem się rynku i nadal jest o 41% droższyTesla (TSLA) wybrał 2 stycznia 2020 przed katastrofą i jest o 333%HubSpot (HUBS) wybrał 5 grudnia 2019 r. I wzrósł o 82%Netflix (NFLX) wybrał 21 listopada 2019 r. I wzrósł o 54%Trade Desk (TTD) zyskał 11 listopada 2019 i wzrósł o 117%Zoom Video pierwotnie wybrał 3 października i wzrósł o 398%SolarEdge (SEDG) wybrał 19 września 2019 r. I wzrósł o 105%Teraz nikt nie może zagwarantować, że ich kolejne typy będą tak mocne, ale nasze 5-letnie doświadczenie było bardzo opłacalne. Twierdzą również, że od początku ich średni wzrost wyniósł 529% i teraz im wierzymy. Na pewno nie chcesz ryzykować przegapienia. Wielu analityków twierdzi, że przeszliśmy przez dno tego kryzysu COVID i akcje szybko się odbudują. Dlatego upewnij się, że masz w portfelu najlepsze akcje.

    Zwykle usługa Fool kosztuje 199 USD rocznie, ale obecnie oferuje ją za NOWY SUBSKRYBENT RABAT w wysokości zaledwie 99 USD rocznie, jeśli klikniesz to łącze.

    ZDOBĄDŹ DO 1000 USD W DARMOWYM MAGAZYNIEGDY OTWIERASZ RACHUNEK BROKERALNY ROBINHOODRobinhood był pierwszym domem maklerskim, który NIE pobierał prowizji, kiedy otwierał w 2013 r. Zaledwie przekroczył 10 000 000 kont i aby uczcić, oferuje do 1000 USD darmowych zapasów po otwarciu nowego konta.

    Oto szczegóły: Aby otworzyć swoje nowe konto Robinhood, musisz kliknąć specjalny link promocyjny. Następnie, gdy zasilisz swoje konto kwotą co najmniej 10 USD, otrzymasz jedną akcję o wartości od 5 do 500 USD. Następnie otrzymasz link do udostępnienia znajomym. Za każdym razem, gdy jeden z Twoich znajomych otworzy konto, otrzymasz kolejne darmowe akcje o wartości od 5 do 500 USD. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tej specjalnej ofercie Robinhood.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy