Dlaczego inwestowanie jest ważne?

Category: Jest Najlepszy
17 lutego 2021

Dlaczego inwestowanie jest ważne? To dobre pytanie. Jeśli już próbujesz zarządzać budżetem i spłacać dług, możesz się zastanawiać, dlaczego musisz dodać kolejne zadanie finansowe do swojej listy rzeczy do zrobienia. Ale ten może być najważniejszy ze wszystkich.

Inwestowanie jest niezbędne dla dobrego zarządzania pieniędzmi, ponieważ zapewnia zarówno obecne, jak i przyszłe bezpieczeństwo finansowe. Nie tylko masz więcej pieniędzy w banku, ale także inny strumień dochodów. Inwestowanie to jedyny sposób na osiągnięcie zarówno rosnącego bogactwa, jak i dochodu pasywnego.

Co to jest inwestowanie?

Inwestowanie oznacza wykorzystanie swoich pieniędzy, aby zarobić więcej.

Technicznie rzecz biorąc, wszystko, co generuje zwrot, jest „inwestycją. Oznacza to, że nawet Twoje konto oszczędnościowe generujące 1% odsetek jest „inwestycją. Jednak kiedy większość ludzi mówi o inwestowaniu, ma na myśli inwestycje o wyższym zwrocie, takie jak fundusze powiernicze, ETF i akcje.

Dlaczego inwestowanie jest ważne?

Inwestowanie zapewnia obecne i przyszłe długoterminowe bezpieczeństwo finansowe. Pieniądze wygenerowane z inwestycji mogą zapewnić bezpieczeństwo finansowe i dochód.

Jednym ze sposobów, w jaki inwestycje, takie jak akcje, obligacje i fundusze ETF, są dywidenda. Jest to kwota wypłacana akcjonariuszom za samo utrzymanie inwestycji. Ponieważ wiele inwestycji wypłaca miesięczne, kwartalne lub roczne wypłaty, możesz cieszyć się pasywnym dochodem, który ostatecznie może zastąpić twoją pensję.

POWIĄZANE POSTY
 • Jak zbudować TFSA o wartości 1 miliona dolarów
 • Inwestowanie w dywidendy: ostateczne źródło dochodu pasywnego Jeśli chcesz przejść na emeryturę lub stać się niezależnym finansowo, najlepszym sposobem na to jest inwestowanie.

  Jak zacząć inwestować?

  Aby rozpocząć inwestowanie, musisz otworzyć konto maklerskie lub konto robo-doradcy. To, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, zależy od Twoich celów inwestycyjnych, doświadczenia i komfortu związanego z ryzykiem. Dla większości ludzi najlepszym rozwiązaniem jest robo-doradca. Nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź nasz post na temat najlepszych doradców Robo w Kanadzie !

  Jeśli jednak lubisz handlować i masz doświadczenie na giełdzie, możesz wziąć portfel w swoje ręce z kontem maklerskim. Ma to bardziej stromą krzywą uczenia się i większe ryzyko, ale także możliwość uzyskania wyższych zysków.

  Zaczynając od Robo-doradcyNazwa może wprowadzać w błąd, ale robo-doradca nie jest w rzeczywistości robotem. Za każdym robo-doradcą w Kanadzie stoją prawdziwi ludzie. Termin „robo jest tylko po to, aby podkreślić, że inwestycja dzieje się na autopilocie dla inwestora (czyli Ciebie). Najlepszym robo-doradcą w Kanadzie jest Wealthsimple . Otwórz konto za jedyne 100 $, a Twoje pieniądze zostaną natychmiast zainwestowane.

  POWIĄZANE POSTY
 • Recenzja Wealthsimple: Proste inwestowanie w autopilota
 • Samodzielne inwestowanie a Robo-doradca Nie musisz samodzielnie badać żadnych akcji ani dokonywać transakcji, oni zajmą się wszystkim za Ciebie. Pobierają niewielką opłatę w wysokości zaledwie 0,50%, co stanowi ułamek typowych opłat funduszy inwestycyjnych. Jako dodatkowy bonus, możesz otrzymać swoje pierwsze 10 000 $ zarządzane za darmo rejestrując się tutaj .

  Otwarcie rachunku maklerskiegoRóżni się to od konta bankowego, chociaż duże banki mogą również oferować rachunki maklerskie. Jednak prawdopodobnie najlepiej będzie wybrać pośrednictwo online ze zniżkami.

  Konta maklerskie online sprawiają, że inwestowanie na giełdzie jest bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Istnieje mnóstwo zasobów online do budowania i zarządzania portfelem inwestycyjnym, niezależnie od tego, czy inwestujesz w USA czy Kanadzie. Większość rachunków maklerskich wymaga co najmniej 1000 USD, aby otworzyć i rozpocząć inwestowanie.

  Najlepszym kontem maklerskim ze zniżkami jest Questrade . Oferują handel z niską prowizją, a nawet kupowanie ETFów jest darmowe! Jeśli chcesz mieć swobodę zarządzania własnymi pieniędzmi z wydajną i łatwą w obsłudze platformą handlową, to jest najlepszy wybór.

  POWIĄZANE POSTY
 • Recenzja Questrade: Niskie koszty samodzielnego inwestowania
 • Bogaty prosty handel vs Questrade Większość dwudziesto i trzydziestolatków boi się inwestować na giełdzie. Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak wiele jest możliwości, aby naprawdę rozpocząć budowanie bogactwa na całe życie, jeśli zaczniesz teraz. Nie ma nawet znaczenia, jeśli nie masz dużo pieniędzy do wniesienia, ponieważ czas jest po Twojej stronie. Po otwarciu tego konta maklerskiego nawet 100 USD miesięcznie może pomóc w rozwoju Twojego portfela.

  Jak nauczyć się inwestować na giełdzie

  Prowadzę wszechstronny eCourse we własnym tempie o nazwie The Six-Figure Stock Portfolio który uczy ludzi, jak zbudować portfel inwestycyjny o wartości 100 000 USD, nawet jeśli zaczynają od zera. Jeśli dopiero zaczynasz inwestować i chcesz zrobić to dobrze, to jedyny przewodnik, którego potrzebujesz.

  Program jest w całości online i składa się z tekstu, filmów i godzinnych zajęć z określonych tematów giełdowych. Uczę wszystkiego, czego nauczyłem się na studiach MBA w finansach, a także moich najlepszych strategii jako inwestora, aby pomóc Ci zbudować portfel swoich marzeń. Jeśli kiedykolwiek czułeś się onieśmielony lub bałeś się giełdy, ale wiesz, że musisz inwestować, aby iść do przodu, to jest dokładnie to, czego szukałeś.

  Portfel o wartości 100 000 USD NIE jest zbyt piękny, aby mógł być prawdziwy. Właściwie to dopiero początek!

  W co mam zainwestować?

  Każda inwestycja jest lepsza niż żadna, ale musisz dokonać ostrożnego wyboru. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy zwrot z inwestycji, tym większe ryzyko utraty pieniędzy. Aby chronić swój majątek, chcesz mieć mieszankę inwestycji o wysokim i niskim ryzyku. Innymi słowy, nie trzymaj wszystkich jajek w jednym koszyku.

  Chcesz przeznaczyć określoną kwotę na gotówkę, fundusze ETF, obligacje i akcje zwykłe o różnym stopniu ryzyka. Twoje inwestycje będą zróżnicowane pod względem celu, przy czym niektóre będą koncentrować się na wzroście kapitału, a inne na generowaniu dochodu. Możesz nawet dokonać pewnych inwestycji dla przyjemności, takich jak inwestowanie w Bitcoin. Jednak w przypadku inwestycji spekulacyjnych, takich jak kryptowaluta, upewnij się, że nie inwestujesz niczego, na utratę których nie możesz sobie pozwolić!

 • Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zainwestujesz w kryptowalutę Dlaczego inwestowanie jest ważne? Inwestowanie to sekret osiągania celów finansowych.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy