Dlaczego bitcoin się rozbił? Badanie wzrostu cen kryptowalut w związku z manipulacjami na rynku poprzedza niski poziom w 2018 roku

Category: Które Należy
17 lutego 2021

„Mentalność stada wydaje się odgrywać dużą rolę – powiedział w rozmowie z The Independent jeden z analityków

Artykuł dodany do zakładekZnajdź swoje zakładki w sekcji Independent Premium w moim profilu

Wartość Bitcoina znacznie spadła, odkąd osiągnął historyczne maksima w 2017 r., A ostatni krach cenowy spowodował, że kryptowaluta spadła poniżej jednej trzeciej szczytowego poziomu 20 000 USD z grudnia ubiegłego roku.

Chociaż trudno jest przyporządkować spadki cen do jakiegokolwiek konkretnego wydarzenia, eksperci i analitycy sugerują, że ostatni spadek wartości można przypisać nowemu badaniu, które sugeruje, że przyczyną bańki w 2017 roku były manipulacje rynkowe.

Naukowcy z University of Texas zbadali giełdę Bitfinex i wirtualną walutę zwaną Tether, która została stworzona przez właścicieli Bitfinex.

Oglądaj więcejZatytułowany Czy Bitcoin naprawdę nie jest związany? , sugeruje, że niezwykły wzrost ceny został sztucznie zawyżony poprzez manipulację platformami.

Po publikacji na początku tego tygodnia, bitcoin spadł poniżej 6300 $ po raz pierwszy od listopada. Badanie było następstwem podobnego krachu cenowego na początku tygodnia, który nastąpił po pojawieniu się wiadomości, że hakerzy z powodzeniem zaatakowali giełdę kryptowalut Coinrail w Korei Południowej.

Bruno Peroni, dyrektor ds. Relacji inwestorskich w kryptowalutowej platformie inwestycyjnej Atlas Quantum, powiedział, że połączenie tych dwóch wydarzeń w krótkich odstępach czasu jest odpowiedzialne za tak dramatyczną zmianę losów.

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciach

1/8 Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachZmienna historia Bitcoina na zdjęciachSatoshi Nakamoto tworzy pierwszy blok bitcoin w 2009 roku3 stycznia 2009 roku pojawił się blok genezy bitcoina. Nastąpiło to niecały rok po tym, jak pseudonimowy twórca Satoshi Nakamoto opisał kryptowalutę w artykule zatytułowanym „ Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer ”

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachBitcoin jest używany jako waluta po raz pierwszy22 maja 2010 roku miała miejsce pierwsza w historii rzeczywista transakcja bitcoinowa. Lazlo Hanyecz kupił dwie pizze za 10 000 bitcoinów – równowartość 90 milionów dolarów po dzisiejszych cenach

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachOtwarcie Silk RoadBitcoin szybko zyskał rozgłos dzięki używaniu go w ciemnej sieci. Rynek Silk Road, założony w 2011 roku, był pierwszą z setek witryn oferujących nielegalne narkotyki i usługi w zamian za bitcoiny

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachPojawia się pierwszy bankomat bitcoinW dniu 29 października 2013 roku w kawiarni w Vancouver w Kanadzie został zainstalowany pierwszy w historii bankomat bitcoin. Maszyna pozwalała ludziom na wymianę bitcoinów na gotówkę

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachUpadek MtGoxNajwiększa na świecie giełda bitcoinów, MtGox, ogłosiła upadłość w lutym 2014 r. Po utracie prawie 750 000 bitcoinów swoich klientów. W tamtym czasie było to około 7 procent wszystkich bitcoinów i rynek nieuchronnie się załamał

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachCzy prawdziwy Satoshi Nakamoto mógłby wstaćW 2015 roku australijska policja dokonała nalotu na dom Craiga Wrighta po tym, jak przedsiębiorca twierdził, że jest on Satoshi Nakamoto. Później wycofał roszczenie

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachWielki podział Bitcoina1 sierpnia 2017 r. Nierozwiązywalny spór w społeczności bitcoin doprowadził do podziału sieci. Rozwidlenie technologii blockchain będącej podstawą bitcoina zrodziło nową kryptowalutę: gotówkę Bitcoin

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachCena Bitcoina rośnie w góręPod koniec 2017 roku cena bitcoina wzrosła do prawie 20000 USD. Stanowiło to 1300-procentowy wzrost w porównaniu z ceną na początku roku

Przemawiając dziś dla The Independent z konferencji FinTech MoneyConf w Dublinie, powiedział: „Rozmowy w popularnych społecznościach i forach z pewnością sugerują, że podwójny cios zhakowanej giełdy południowokoreańskiej, a także nowe śledztwo CFTC w sprawie manipulacji , wywierają dużą presję na giełdy i wpływają na ostatni spadek .

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę w przypadku ostatniego krachu cenowego, według pana Peroni, obejmują raporty państwowej chińskiej gazety People’s Daily, które twierdzą, że Chiny będą nadal ograniczać nielegalne pozyskiwanie funduszy za pośrednictwem platform kryptowalutowych.

Oliver Isaacs, wiodący doradca blockchain, powiedział także The Independent, że ta mieszanka czynników przyczyniła się do niedawnej akcji cenowej .

„Mentalność stada wydaje się odgrywać dużą rolę na rynkach kryptowalut, a sprzedawcy wydają się w tej chwili kontrolować – powiedział. „Korekta może spowodować powrót ceny powyżej 7 000 USD, jednak analiza techniczna pokazuje, że silne ożywienie jest mało prawdopodobne w krótkim okresie.

Podobnie jak wielu innych analityków, Isaacs jest „bardzo optymistyczny co do długoterminowej przyszłości bitcoina i innych kryptowalut, chociaż ostrzegł, że konieczne będzie wprowadzenie jasnych systemów regulacyjnych, zanim zostanie uznany za legalny magazyn wartości i wiarygodny nośnik do transakcji finansowych.

Wiadomość o włamaniu do Coinrail, choć szkodliwa w krótkim okresie, może w rzeczywistości okazać się pozytywna w dłuższej perspektywie, według dyrektora operacyjnego jednej giełdy.

„Hack Coinrail pokazuje, że szybko zmieniający się świat kryptowalut nadal cieszy się dużym zainteresowaniem oszustów i hakerów, co z kolei zwiększa poziom ryzyka dla rynku – powiedział David Sapper, dyrektor operacyjny australijskiej giełdy kryptowalut Blockbid Niezależny .

„Jednak hacki na giełdach nie są niczym nowym, a ceny kryptowalut wrócą do poprzedniego poziomu.

Pomimo tej szerokiej pozytywnej opinii analitycy byli zmuszeni zrewidować optymistyczne prognozy cenowe od początku roku, a panel ekspertów od kryptowalut zmienił ostatnio swoje prognozy z 33000 USD na koniec roku do zaledwie 14638 USD.

1/2 Dlaczego cena bitcoina się załamała?Dlaczego cena bitcoina się załamała?Dlaczego bitcoin się rozbił? Badanie wzrostu cen kryptowalut w związku z manipulacjami na rynku poprzedza niski poziom w 2018 roku„Mentalność stada wydaje się odgrywać dużą rolę – powiedział w rozmowie z The Independent jeden z analityków

Dlaczego cena bitcoina się załamała?wykres-ceny-bitcoin-kryptowaluta-ostatnie.jpgCena Bitcoina osiągnęła blisko 20000 USD pod koniec 2017 r., Co spowodowało wzrost zainteresowania kryptowalutą

Biuletyn INDY / LIFECo tydzień czerp inspirację z najnowszych trendów stylu życiaPosiadasz już konto? Zaloguj się tutaj

KomentarzePodziel się swoimi przemyśleniami i przedyskutuj ważne kwestieO komentarzachThe IndependentNiezależne komentarze premium mogą być wysyłane przez członków naszego programu członkostwa, Independent Premium. Pozwala to naszym najbardziej zaangażowanym czytelnikom debatować nad ważnymi kwestiami, dzielić się własnymi doświadczeniami, omawiać rzeczywiste rozwiązania i nie tylko. Nasi dziennikarze postarają się odpowiedzieć, dołączając do wątków, kiedy tylko będzie to możliwe, aby stworzyć prawdziwe spotkanie niezależnego Premium. Najbardziej wnikliwe komentarze na wszystkie tematy będą publikowane codziennie w dedykowanych artykułach. Możesz także wybrać, aby otrzymywać e-maile, gdy ktoś odpowie na Twój komentarz.

Istniejące wątki Otwartych komentarzy będą nadal istnieć dla tych, którzy nie subskrybują Independent Premium. Ze względu na skalę tej społeczności komentatorów nie jesteśmy w stanie poświęcić każdemu postowi tego samego poziomu uwagi, ale zachowaliśmy ten obszar w interesie otwartej debaty. Proszę, nadal szanuj wszystkich komentujących i twórz konstruktywne debaty.

Usuń komentarzZgłoś komentarzDołącz do dyskusji.

Prosimy o uszanowanie komentarza i przestrzeganie naszych Wytycznych dla społeczności.

  • Możesz nie zgadzać się z naszymi poglądami lub poglądami innych użytkowników, ale odpowiedz na nie z szacunkiem
  • Przeklinanie, wykorzystywanie osobiste, rasizm, seksizm, homofobia i inny język dyskryminujący lub podżegający są niedopuszczalneNie podszywaj się pod innych użytkowników ani nie ujawniaj prywatnych informacji o osobach trzecichZastrzegamy sobie prawo do usuwania nieodpowiednich postów i blokowania obrażania użytkowników bez powiadomieniaPełne wytyczne dla społeczności można znaleźć tutaj.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy