Czy mogę przelać pieniądze z karty kredytowej na konto bankowe

Czy mogę przelać pieniądze z karty kredytowej na konto bankowe
16 października 2020

Dostępne opcje przelewu środków z karty kredytowej na konto bankowe różnią się w zależności od karty kredytowej. Oto, co musisz wiedzieć.

Zaktualizowano 15 listopada 2019 r

Dzielić

Większość kart kredytowych nie oferuje możliwości przesyłania środków na konto bankowe, ale istnieją specjalne karty zaprojektowane dokładnie do tego celu, znane jako „karty kredytowe do przelewów pieniężnych”. Karty do przekazów pieniężnych zazwyczaj mają wstępną stawkę 0% na transfery pieniężne na określony okres, który może wynosić nawet 24 miesiące. Zwykle będziesz musiał dokonać przelewu w określonych ramach czasowych od otwarcia konta.

Alternatywnie możesz oczywiście wypłacić gotówkę z karty kredytowej. Jest to klasyfikowane jako „zaliczka gotówkowa” i zazwyczaj wiąże się z opłatą i wyższą stopą procentową – która zacznie narastać natychmiast (dni wolne od odsetek na karcie zwykle nie dotyczą zaliczek gotówkowych). Zasadniczo nie należy używać kart kredytowych do wypłacania gotówki, chociaż karty kredytowe do przelewów pieniężnych oferują sposób obejścia tego problemu.

Jeśli zastanawiasz się nad przelaniem środków z karty kredytowej, na przykład w celu spłaty debetu w rachunku bieżącym, zapłacenia osobie fizycznej lub uzyskania dostępu do gotówki, karta do przelewu pieniędzy może być mądrą opcją. Oto jak działają, jak je porównać i na co uważać.

Jak przelać środki z karty kredytowej na konto bankowe za pomocą karty do przekazów pieniężnych

Przed kontynuowaniem upewnij się, że dokładnie rozumiesz, jakie opłaty zostaną naliczone, a także z warunkami dotyczącymi przelewów pieniężnych.

Zazwyczaj proces będzie przebiegał zgodnie z następującymi krokami:

  1. Zaloguj się do swojej bankowości internetowej lub aplikacji do obsługi kart.
  2. Poszukaj opcji „przelew” lub „prześlij pieniądze na moje konto bankowe”.
  3. Wprowadź numer konta bankowego i numer rozliczeniowy, na który mają trafić pieniądze, a także kwotę, którą chcesz przelać.
  4. Po zatwierdzeniu i przetworzeniu pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie w ciągu kilku minut.

Kwota, którą przelejesz na swoje konto bankowe, wraz z wszelkimi opłatami, zostanie dodana do salda karty, które następnie spłacisz w ramach miesięcznych spłat.

Ile mogę przelać?

Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową, jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, otrzymasz spersonalizowany limit kredytowy, który opiera się na takich czynnikach, jak Twój dochód, istniejący dług i historia kredytowa. Jednak możesz nie być w stanie maksymalnie zwiększyć swojej karty za pomocą przelewów pieniężnych, ponieważ wydawcy karty mogą określić limit transferu – zwykle 90-95% Twojego limitu kredytowego.

A co z opłatami?

Chociaż powinieneś być w stanie uniknąć płacenia odsetek za określony czas za pomocą karty do przelewów pieniężnych, prawdopodobnie zostaniesz obciążony opłatą, gdy poprosisz o przelew. Zwykle jest to od 2% do 4% kwoty, którą przesyłasz.

Nie zapominaj, że jeśli przegapisz jedną z minimalnych miesięcznych rat, prawdopodobnie stracisz promocyjną stawkę.

Porównaj karty kredytowe do przelewów pieniężnych

Regularnie aktualizujemy nasze dane, ale informacje mogą się zmieniać między aktualizacjami. Przed podjęciem decyzji potwierdź szczegóły u dostawcy, który Cię interesuje.

O czym należy pomyśleć przed przelaniem środków z karty kredytowej

Upewnij się, że bierzesz pod uwagę te czynniki i potencjalne koszty, zanim wykonasz przelew na konto bankowe.

  • Przenoszenie między kontami. Jeśli nie używasz dedykowanej karty, Twój przelew może podlegać dość karnym opłatom i opłatom, ponieważ wielu wydawców kart traktuje przelewy pieniężne jako zaliczki gotówkowe.
  • Duże zainteresowanie po zakończeniu okresu promocyjnego. Będziesz chciał spłacić saldo w dowolnym okresie promocyjnym, aby uniknąć płacenia odsetek przy znacznie wyższej stopie procentowej. Upewnij się więc, że możesz sobie pozwolić na miesięczne spłaty.
  • Wysoka opłata wstępna. Opłata, którą płacisz, jest zwykle procentem przekazywanej kwoty, co może być dość bolesne w przypadku większych przelewów.
  • Pokusa wydania. Możesz być bardziej skłonny do wydawania pieniędzy znajdujących się na koncie bankowym.
  • Rób swoje sumy. Rozsądnie byłoby obliczyć, ile zapłacisz zarówno w postaci opłat, jak i odsetek w okresie promocyjnym, i porównać to z innymi formami pożyczki. Na przykład możesz uzyskać pożyczkę osobistą, która będzie działać taniej przez cały okres, szczególnie jeśli opłata początkowa jest wysoka.

Pokazujemy oferty, które możemy śledzić – to nie każdy produkt na rynku. jeszcze. O ile nie powiedzieliśmy inaczej, produkty nie są w określonej kolejności. Terminy „najlepszy”, „najlepszy”, „tani” (i ich odmiany) nie są ocenami, chociaż zawsze wyjaśniamy, co jest wspaniałego w produkcie, kiedy go podkreślamy. Zależy to od naszych warunków użytkowania. Kiedy podejmujesz ważne decyzje finansowe, rozważ zasięgnięcie niezależnej porady finansowej. Porównując produkty, zawsze bierz pod uwagę własne okoliczności, aby wybrać to, co jest dla Ciebie odpowiednie.

Chris Lilly

Chris Lilly jest wydawcą w finder.com. Jest specjalistą w zakresie produktów kredytowych, w tym pożyczek biznesowych i osobistych, kredytów hipotecznych i kart kredytowych, i jest pasjonatem pomagania brytyjskim konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zaciągania pożyczek. W wolnym czasie Chris lubi zmuszać swoje dzieci do większej ilości ćwiczeń.

Zapytaj eksperta

2 odpowiedzi

Mam zamiar otrzymać zwrot pieniędzy na moją kartę M&S MasterCard od jet2. W jaki sposób będę mógł uzyskać dostęp do funduszy, najlepiej do przelania na moje konto Lloyds

Dziękuję za kontakt. Większość dostawców kart kredytowych zezwala na przelanie środków z karty kredytowej na konto bankowe za pośrednictwem przelewu BACS lub czeku. Będziesz musiał skontaktować się bezpośrednio z Marks & Spencer, aby poprosić o przeniesienie zwrotu środków na Twoje konto. Mam nadzieję, że to pomoże, ale daj mi znać, jeśli masz inne pytania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy