Co zrobić ze starymi kartami kredytowymi? Co powinien wiedzieć każdy posiadacz karty

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy: ValuePenguin to obsługiwana przez reklamy usługa porównawcza, która otrzymuje wynagrodzenie od niektórych dostawców usług finansowych, których oferty pojawiają się w naszej witrynie. To wynagrodzenie od naszych partnerów reklamowych może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w naszej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Aby zapewnić pełniejsze porównania, witryna zawiera produkty naszych partnerów oraz instytucji, które nie są partnerami reklamowymi. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zamieszczać najlepsze oferty dostępne dla ogółu społeczeństwa, nie gwarantujemy, że takie informacje dotyczą wszystkich dostępnych produktów.

Uwaga redakcyjna: treść tego artykułu oparta jest wyłącznie na opiniach i zaleceniach autora. Być może nie został sprawdzony, zatwierdzony lub w inny sposób zatwierdzony przez wystawcę karty kredytowej. Ta strona może otrzymywać wynagrodzenie za pośrednictwem partnerstwa z wydawcą karty kredytowej.

Jeśli masz stare konto karty kredytowej, którego już nie używasz, zastanów się, czy chcesz je zachować, czy anulować. Niewykorzystana karta kredytowa z roczną opłatą powinna zostać w większości przypadków anulowana. Ale karty bez rocznej opłaty prawdopodobnie nie wpłyną negatywnie na Twoje finanse, więc możesz je zachować – jeśli Twój bank nie anuluje ich z powodu przedłużającej się nieaktywności. W tym artykule pokażemy, co zrobić z nieaktywnymi kontami kart kredytowych i omówimy alternatywy ich zamknięcia. Dodatkowo omówimy, dlaczego zamykanie kont kart kredytowych może mieć negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową.

Co zrobić ze starą kartą kredytową

Jeśli masz kartę kredytową, której nie używasz, masz dwie możliwości: pozostaw kartę otwartą i nie używaj jej lub zamknij kartę. Ważne jest, aby zrozumieć zalety i wady każdej opcji przed podjęciem decyzji, która może wpłynąć na Twój kredyt lub finanse w różny sposób.

Jeśli obawiasz się posiadania aktywnych kart kredytowych w domu lub biurze, możesz je odciąć. Najpierw zapisz numer karty kredytowej, datę ważności i kod zabezpieczający i przechowuj te dane w bezpiecznym miejscu. Może się to przydać przy robieniu zakupów online lub dzwonieniu do obsługi klienta. Zadzwoń do wystawcy karty i poproś o nową kartę, jeśli zdecydujesz, że chcesz ponownie zacząć używać tej karty kredytowej do zakupów w sklepach.

Niektórzy wydawcy kart kredytowych mogą automatycznie zamknąć Twoje konto po długim okresie braku aktywności. Zwykle dzieje się tak, jeśli nie korzystałeś z karty przez rok do dwóch lat. Ten okres zależy od wydawcy karty, więc skontaktuj się z bankiem. Aby uniknąć zamknięcia konta, dokonuj niewielkich zakupów na każdej ze swoich kart kredytowych co dwa miesiące, aby utrzymać swoje konta aktywne. Jeśli podzielisz swoją kartę, użyj zapisanych poświadczeń, aby dokonywać regularnych, niewielkich zakupów online.

Dobra wiadomość: karty, które nie są aktywnie używane i mają saldo zerowe, nie wpłyną negatywnie na zdolność kredytową. W rzeczywistości mogą one pomóc podnieść Twój wynik, ponieważ konta te dodają się do Twojej historii kredytowej i obniżą ogólne wykorzystanie kredytu, które są dwiema ważnymi częściami Twojej oceny kredytowej.

Co zrobić ze starymi i nieaktywnymi kartami kredytowymi z roczną opłatąJeśli masz kartę kredytową, której nie używasz i wiąże się ona z roczną opłatą, najlepszą opcją jest jej anulowanie. Zanim to zrobisz, zadzwoń do wystawcy karty kredytowej, korzystając z numeru znajdującego się na odwrocie karty. Wyjaśnij przedstawicielowi obsługi klienta, że ​​chcesz zamknąć swoją kartę kredytową z powodu rocznej opłaty. W wielu przypadkach przedstawiciel zaoferuje zwolnienie z opłaty rocznej, zamianę rachunku karty kredytowej na kartę kredytową wolną od opłat, a nawet zaoferuje punkty premiowe w zamian za uiszczenie opłaty. Twój wynik może się różnić, ale zawsze warto o to zapytać.

Kiedy należy anulować swoją kartę kredytową?

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś zamknąć konto karty kredytowej tylko w dwóch sytuacjach: nie używasz już karty i wiąże się ona z roczną opłatą lub nie możesz powstrzymać się od lekkomyślnych wydatków. W każdej z tych sytuacji możesz zamknąć konto, dzwoniąc pod numer podany na odwrocie karty kredytowej. Przedstawiciel obsługi klienta zweryfikuje Twoją tożsamość i przeprowadzi Cię przez proces zamykania konta.

Posiadacze zabezpieczonych kart kredytowych mogą chcieć zamknąć swoje zabezpieczone konta kart kredytowych, aby odzyskać depozyt z linii kredytowej. Jeżeli karta została opłacona terminowo przez kilka miesięcy, wystawca zabezpieczonej karty kredytowej może zaproponować zamianę zabezpieczonej karty na zwykłą, niezabezpieczoną kartę i zwrot kaucji. Jeśli jednak zdecydujesz się zamknąć zabezpieczone konto, wystawca zwróci depozyt (czekiem lub depozytem bezpośrednim), który podałeś, gdy została zatwierdzona dla zabezpieczonej karty.

Kiedy anulujesz kartę, nie możesz już jej obciążać. Zrób listę wszystkich swoich automatycznych opłat cyklicznych, takich jak subskrypcje online i rachunki, i przenieś je na inną kartę przed anulowaniem. Dodatkowo powiadom wszystkich autoryzowanych użytkowników, ponieważ ich karty również zostaną zamknięte.

Jeśli zamkniesz kartę kredytową, która nadal ma saldo, nadal oczekuje się, że zapłacisz ją tak, jak w przypadku każdej innej karty kredytowej. Możesz przenieść saldo zamkniętego konta na inne konto karty kredytowej. Jednak wydawcy kart kredytowych zazwyczaj pobierają opłatę za przelew salda w wysokości od 1% do 3% przenoszonego salda.

Jak zamknięcie konta karty kredytowej może wpłynąć na wynik kredytowyZamknięcie konta karty kredytowej może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Dlatego stare konta kart kredytowych należy pozbywać się tylko wtedy, gdy mają one szkodliwy wpływ na finanse.

Zamknięcie konta wpłynie na ogólne wykorzystanie kredytu. Odnosi się to do kwoty całkowitego dostępnego kredytu, którego używasz w danym momencie. Zamknięcie starego konta spowoduje natychmiastowe zmniejszenie dostępnego kredytu. To sprawia, że ​​współczynnik zadłużenia do dostępnego kredytu jest wyższy, co może poważnie wpłynąć na wynik kredytowy, jeśli inne karty kredytowe mają wysokie saldo. Wykorzystanie kredytu stanowi 30% Twojej oceny kredytowej FICO.

Jednym z powszechnych nieporozumień jest to, że zamknięcie starych kont będzie miało tylko negatywny wpływ na zdolność kredytową. Zamknięte konta kart kredytowych pozostaną w raporcie kredytowym przez 10 lat, zanim zostaną usunięte. Oznacza to, że rachunki zamknięte, gdy mają dobrą opinię, pozytywnie wpłyną na Twoją zdolność kredytową w nadchodzących latach. Do tego czasu skutki utraty historii konta będą prawdopodobnie minimalne.

Joe Resendiz jest byłym analitykiem bankowości inwestycyjnej w Goldman Sachs, gdzie zajmował się finansowaniem sektora publicznego i infrastruktury. Podczas swojego pobytu na Wall Street Joe ściśle współpracował z zespołem rynków kapitałowych instrumentów dłużnych, co pozwoliło mu uzyskać unikalny wgląd w rynek kredytowy. Joe jest obecnie analitykiem zajmującym się kartami kredytowymi i branżą płatności. Uzyskał tytuł licencjata na University of Texas w Austin, gdzie specjalizował się w finansach.

Te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy bankowego.

Ujawnienie reklamodawcy: produkty wyświetlane w tej witrynie mogą pochodzić od firm, od których ValuePenguin otrzymuje wynagrodzenie. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). ValuePenguin nie obejmuje wszystkich instytucji finansowych ani wszystkich produktów oferowanych na rynku.

Jak obliczamy nagrody: ValuePenguin oblicza wartość nagród, szacując wartość w dolarach wszelkich punktów, mil lub premii uzyskanych za pomocą karty, pomniejszoną o wszelkie powiązane opłaty roczne. Szacunki te dotyczą wyłącznie ValuePenguin, a nie wystawcy karty i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez wydawcę karty kredytowej.

Przykład, w jaki sposób obliczamy stawki nagród: gdy wymieniamy je na podróż przez Ultimate Rewards, punkty Chase Sapphire Preferred są warte 0,0125 $ każdy. Karta przyznaje 2 punkty za podróże i posiłki oraz 1 punkt za wszystko inne. Dlatego mówimy, że karta ma 2,5% stawki za jedzenie i podróże (2 x 0,0125 USD) i 1,25% stawki za wszystko inne (1 x 0,0125 USD).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy