Co należy wiedzieć przed założeniem osobistego banku nasion

Category: Mieć Pewność
17 lutego 2021

Nie jestem osobą, która „przygotowuje się na apokaliptyczną przyszłość, ale czuję potrzebę przygotowania się na klęski żywiołowe i bardzo możliwe spowolnienie gospodarcze. Konserwacja żywności jest na szczycie mojej listy jeśli chodzi o przygotowania na przyszłość, bez względu na to, jak ta przyszłość może wyglądać. Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi na myśl, kiedy mówię „konserwowanie żywności, jest konserwowanie i mrożenie produktów ogrodowych. Co się jednak stanie, jeśli nie masz dostępu do nasion do sadzenia w ogrodzie? A co, jeśli inni farmerzy w Twojej okolicy mają trudności z wyżywieniem własnych rodzin, aby nie mogli sprzedawać swoich produktów na targu? Tu pojawia się potrzeba założenia osobistego banku nasion.

Co to jest osobisty bank nasion?

Osobisty bank nasion różni się nieco od koncepcji oszczędzania nasion, którą praktykuje wielu ogrodników każdego roku. Oszczędzając nasiona, ogrodnik oszczędza nasiona z roślin, które wyrosły w ich ogrodzie, do wykorzystania w następnym sezonie wegetacyjnym i ewentualnie do podzielenia się z sąsiadami.

Bank nasion zawiera nasiona do wykorzystania na znacznie dłuższy okres czasu tylko w przypadku żywności lub pieniędzy, które stają się rzadkością, jeśli myślisz o tym, że nie jest prawdopodobne, aby stało w pewnym momencie w naszym życiu.

Jak założyć bank nasion dla swojej rodziny

Zanim założysz bank nasion, musisz zdecydować jakie nasiona chcesz zachować. Proponuję zachować nasiona owoców i warzyw, które są ulubionymi w Twojej rodzinie i podążać za tymi mniej lubianymi odmianami do wykorzystania „na wszelki wypadek. Dobrym pomysłem jest również przechowywanie nasion na zboża po rozpoczęciu budowania zapasu nasion owoców i warzyw.

Nasiona najłatwiejsze do uratowania to te, które są odmianami łatwo zapylanymi lub samozapylanymi (pomidory, papryka, fasola i groszek). Nie zaleca się zachowywania nasion hybrydowych, ponieważ nasiona są często sterylne lub mają cechy różniące się od rośliny rodzicielskiej.

1. Uruchom bank nasion z nasionami z własnego ogrodu.Już teraz możesz zacząć oszczędzać nasiona z własnego ogrodu. To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na przyszłorocznym ogrodzie i na długoterminową przyszłość. Istnieje kilka świetnych filmów i artykułów, które przeprowadzą Cię przez proces ratowania nasion każdej z Twoich roślin. Upewnij się, że wybierasz nasiona ze zdrowych roślin i zbieraj je pod koniec sezonu wegetacyjnego, gdy są dojrzałe.

Należy upewnić się, że nasiona zostały odpowiednio zakonserwowane, inaczej nie przetrwają do następnego sezonu wegetacyjnego. Możesz przewinąć trochę w dół, aby zobaczyć techniki konserwacji. Zwykle nasiona uratowane z prywatnego ogrodu mogą przetrwać do około 3 lat. Sprawdź ten wykres żywotności nasion, aby sprawdzić żywotność określonych odmian nasion.

Te artykuły opisują świetne techniki oszczędzania nasion z określonych warzyw i ziół:

2. Uruchom bank nasion z lokalnych owoców i warzyw.Jeśli nie masz własnego ogrodu, możesz odwiedzić lokalny targ. Nasiona można uratować z owoców i warzyw uprawianych przez innych rolników, tak jak zostałyby one uratowane z własnego ogrodu. Jednak powinieneś być świadomy tego, jak rosły warzywa i jaka jest ich odmiana, aby oszczędzać tylko nasiona, które odpowiadają Twoim preferencjom.

Problem z tą metodą oszczędzania nasion dla twojego osobistego banku nasion polega na tym, że owoce i warzywa prawdopodobnie nie zostały zebrane jako dojrzałe rośliny pod koniec sezonu wegetacyjnego. Będziesz musiał być ostrożny, wybierając ten sposób, aby nie skończyć z bankiem nasion pełnym nierentownych nasion. Ważne jest, aby odpowiednio oznakować opakowania nasion i utrzymywać je w porządku, aby zawsze wiedzieć, co masz pod ręką. Możesz użyć albumu ze zdjęciami lub tego podzielonego na sekcje pudełka ze zdjęciami, aby wszystkie nasiona były uporządkowane.

3. Uruchom bank nasion z gotowym zestawem nasion.Jeśli możesz, radzę zachować własne nasiona, ale jeśli na wszelki wypadek chciałbyś mieć gotowy zestaw przed następnym sezonem zbiorów (tak jak ja), powinieneś rozważyć zakup gotowego zestawu banku nasion. Mam awaryjne wiadro z nasionami warzyw z Heirloom z Heaven’s Harvest.

W tym wiadrze znajduje się 38 odmian nasion warzyw… to wystarczy, aby posadzić 10 akrów warzyw! Następnie możesz uratować nasiona z tych warzyw. Niekończąca się dostawa jedzenia brzmi dla mnie jak wielkie bezpieczeństwo! Nasiona są pakowane w worki foliowe. Jeśli są właściwie przechowywane, mają okres przydatności do spożycia przez dziesięć lat. Wszystkie nasiona z Heaven’s Harvest są niehybrydowe, swobodnie zapylane i nie zawierają GMO. Oferują kilka różnych rozmiarów zestawów, a także zestawy do przetrwania żywności i systemy filtracji wody.

To wspaniale wiedzieć, że nadal mogę zapewnić żywność mojej rodzinie, niezależnie od stanu ekonomicznego naszego kraju (i naszej rodziny).

[click_to_tweet tweet = Dowiedz się, co musisz wiedzieć, aby w tym roku założyć własny bank nasion! Dodatkowo pobierz materiały do ​​drukowania etykiet nasion dla swoich pakietów nasion! #seedbank #seedsaving #garden #gardening #seedinventory quote = Dowiedz się, co musisz wiedzieć, aby w tym roku założyć własny bank nasion! Dodatkowo pobierz materiały do ​​wydrukowania etykiet nasion dla swoich pakietów nasion! Motyw = styl2 ″]

Przygotowanie nasion do przechowywania

Mokre nasiona to nasiona, które znajdują się w mięsistych owocach i warzywach. Kiedy w naturze „mokre rośliny opadają na ziemię, fermentują podczas gnicia. Ponieważ zasadniczo usuwamy te rośliny z tej naturalnej fermentacji, konieczne jest naśladowanie jej, jeśli chcemy, aby nasiona były żywotne w przyszłości.

Możemy naśladować naturalną fermentację, usuwając jak najwięcej nasion z mięsistego materiału i umieszczając je w wiadrze lub misce z wodą na 2-4 dni. W tym czasie nasiona przechodzą fermentację, która oddziela dobre nasiona od złych, a także usuwa substancje hamujące kiełkowanie, takie jak wirusy i pleśń.

Powinieneś zauważyć, że dobre nasiona toną, podczas gdy złe nasiona, pleśń i miazga unoszą się na górę. Po fermentacji usuń dobre nasiona i dokładnie je wysusz. Możesz teraz umieścić je w zamrażarce, aby mieć pewność, że wszelkie szkodniki, które wciąż się w pobliżu są zabite.

Suche nasiona występują na roślinach, które nie mają mięsistego pokrycia (fasola, groszek, papryka, zioła itp.). Pozwól tym nasionom wyschnąć tak bardzo, jak to możliwe, będąc nadal na roślinie. Mogą zakończyć suszenie w jednej warstwie w suchym pomieszczeniu lub w piecu słonecznym. Teraz możesz usunąć strąki lub inne zewnętrzne powłoki / łuski / plewy. Jeśli masz rośliny, które mają małe nasiona, takie jak zioła, włóż główkę rośliny do torby i wstrząśnij. Worek złapie nasiona, gdy wypadną.

Jak długo przechowywać nasiona

Kiedy zakładasz bank nasion, chcesz mieć pewność, że twoje pojemniki do przechowywania zatrzymają wilgoć, robaki i gryzonie. Używaj hermetycznych pojemników, takich jak słoiki lub worki z mylaru. Dodaj żel krzemionkowy lub mleko w proszku zawinięte w gazę, aby pomóc wchłonąć wilgoć, która może dostać się do pojemnika.

Wyraźnie oznakuj pojemniki na nasiona, aby wiedzieć, co sadzisz. Możesz użyć gotowych etykiet na opakowaniach nasion aby zapewnić prawidłowe oznakowanie nasion. Przechowuj oznakowane pojemniki na nasiona w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu.

Sprawdź żywotność nasion przed sadzeniem

Zanim posadzisz zaoszczędzone nasiona, delikatnie zawiń je w wilgotny ręcznik papierowy. Umieść je w plastikowej torbie z małym otworem na powietrze w ciepłym i dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Jeśli zaczną kiełkować, są żywotne i gotowe do sadzenia.

Jeśli chcesz posadzić więcej nasion, niż możesz umieścić w tym ręczniku papierowym, po prostu wypróbuj tę metodę z 10 nasionami, aby określić szybkość kiełkowania . Na przykład, jeśli kiełkują tylko 4 z dziesięciu nasion, to współczynnik kiełkowania wynosi 40%… Jeśli kiełkuje 9, masz 90% współczynnika kiełkowania.

Stwórz Seed Zapisywanie aktywności społeczności

Jeśli masz przyjaciół i sąsiadów, którzy uprawiają ogródek, możesz zaplanować uprawę różnych odmian, aby oszczędzać nasiona i dzielić się nimi między sobą. Możesz również użyć nasion w systemie barterowym, jeśli twój sąsiad ma coś, czego możesz użyć i weźmie nasiona jako zapłatę. Dzielenie się to troska, wszyscy 🙂

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy