7 powodów, dla których warto sprawdzić raport kredytowy

17 lutego 2021

Możesz wiedzieć, że potencjalni pożyczkodawcy sprawdzą Twój raport kredytowy, ale nie są jedynymi. Od pracodawców po właścicieli, wiele organizacji może przeglądać Twoją historię, aby zobaczyć, jak poradziłeś sobie z kredytem. Oto siedem sytuacji, w których powinieneś sprawdzić swój raport kredytowy.

Przygotowujesz się do zakupu domu lub samochodu

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę, pożyczkodawcy sprawdzają raport kredytowy przed zaakceptowaniem wniosku. Informacje zawarte w raporcie określają Twoją zdolność kredytową, a Twoja ocena kredytowa jest kluczem do określenia stopy procentowej. Dlatego tak długo, jak rok przed złożeniem wniosku, popraw wszelkie błędy i napraw, co możesz.

W przyszłości masz nowe mieszkanie

Nie wszyscy właściciele lub firmy zarządzające nieruchomościami sprawdzają zdolność kredytową, ale wielu to robi. Niższy wynik może zmniejszyć prawdopodobieństwo otrzymania mieszkania. Właściciel może również poprosić o wyższą kaucję, jeśli uzna, że ​​istnieje ryzyko, że nie zapłacisz czynszu.

Planujesz duży zakup

Jeśli zbliżają się duże wydatki, takie jak remont domu, możesz chcieć, aby wystawca karty kredytowej zwiększył dostępny kredyt na pokrycie tych kosztów. Jeśli w raporcie znajdują się pominięte płatności lub masz zaległe rachunki, pożyczkodawca może odrzucić Twoją prośbę.

Poszukujesz nowej pracy

Według Towarzystwa Zarządzania Zasobami Ludzkimi około jedna trzecia pracodawców w USA przeprowadza kontrolę wiarygodności niektórych kandydatów do pracy. Zwłaszcza jeśli ubiegasz się o pracę, która wymaga specjalnego poświadczenia bezpieczeństwa lub wiąże się z obsługą pieniędzy, problemy z kredytem mogą wzbudzić potencjalne sygnały ostrzegawcze dotyczące twojej przydatności do roli.

Masz nadzieję na refinansowanie

Jeśli masz już samochód lub dom i planujesz refinansować swoją pożyczkę przy niższym oprocentowaniu, pożyczkodawca może sprawdzić stan Twojego kredytu, aby sprawdzić, czy coś się zmieniło w Twojej sytuacji finansowej. Wysokie salda lub nieścisłości w raporcie kredytowym mogą dać pożyczkodawcy powód do odrzucenia refinansowania.

Widziałeś coś podejrzanego

Jeśli dostałeś wezwanie do windykacji od kogoś innego, otrzymałeś pocztą informacje o karcie kredytowej, której nie otworzyłeś, lub dostałeś zawiadomienie z urzędu skarbowego, które wydaje się Cię nie dotyczyć, to wszystko to są znaki twojego kredytu mogły zostać naruszone. Rzut oka na raport może ustalić, czy w Twoim imieniu występuje oszukańcza działalność.

Minęło trochę czasu, odkąd sprawdzałeś

Masz prawo do bezpłatnej kopii raportu kredytowego raz w roku od każdego z trzech głównych biur informacji kredytowej – Equifax, Experian i TransUnion. Dostęp do tych raportów można uzyskać, przechodząc do witryny AnnualCreditReport.com. Pamiętaj, Twój raport kredytowy nie pokaże Twojej zdolności kredytowej. Jeśli chcesz sprawdzić swój wynik, możesz to zrobić za opłatą na myfico.com. Dobrym pomysłem jest kontrolowanie kredytu, nawet jeśli nie planujesz pożyczać pieniędzy. Jeśli znajdziesz problemy z fałszywymi kontami lub niedokładnymi informacjami, ich wyczyszczenie może zająć dużo czasu. Dlatego lepiej rozpocząć ten proces teraz, niż przegapić świetne nowe mieszkanie lub okazję do pracy w przyszłości.

Materiały zawarte na tej stronie służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie są przeznaczone do porad finansowych, podatkowych ani inwestycyjnych. Bank of America i / lub jego spółki zależne oraz Khan Academy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na dostarczonych materiałach. Należy również pamiętać, że takie materiały nie są regularnie aktualizowane i dlatego niektóre informacje mogą być nieaktualne. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących Twojej sytuacji finansowej skonsultuj się ze swoim doradcą finansowym i podatkowym.

W przyszłym

Więcej od Bank of America

Uzyskaj FICO® ScoreSkontaktuj się z namiJesteśmy tutaj, aby pomóc.

Skontaktuj się z nami, odwiedzając naszą stronę Kontakt lub umów się na spotkanie już dziś.

FICO jest zarejestrowanym znakiem handlowym Fair Isaac Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Praktyki reklamowe

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać informacje o produktach i usługach, które mogą okazać się interesujące i przydatne. Pomagają nam w tym reklamy oparte na relacjach i reklamy behawioralne online.

Oto jak to działa: Zbieramy informacje o Twoich działaniach online, takich jak wyszukiwania, które przeprowadzasz w naszych Witrynach i odwiedzane strony. Informacje te mogą być wykorzystywane do dostarczania reklam w naszych Witrynach i offline (na przykład telefonicznie, pocztą elektroniczną i pocztą bezpośrednią) dostosowanych do określonych zainteresowań użytkownika.

Jeśli wolisz, abyśmy nie korzystali z tych informacji, możesz zrezygnować z reklamy behawioralnej online. Jeśli jednak zrezygnujesz, nadal możesz otrzymywać ogólne reklamy. Ponadto doradcy finansowi / menedżerowie klientów mogą nadal wykorzystywać informacje zebrane online w celu dostarczania informacji o produktach i usługach zgodnie z umowami dotyczącymi konta.

Ponadto, jeśli zrezygnujesz z internetowych reklam behawioralnych, nadal możesz widzieć reklamy po zalogowaniu się na swoje konto, na przykład za pośrednictwem bankowości internetowej lub MyMerrill. Te reklamy są oparte na Twoich konkretnych relacjach z naszym kontem.

Aby dowiedzieć się więcej o reklamach opartych na relacjach, reklamach behawioralnych online i naszych praktykach dotyczących prywatności, zapoznaj się z Informacją o ochronie prywatności online Bank of America oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi prywatności w Internecie.

Przechodzisz do innej witryny, której Bank of America nie jest właścicielem ani nie jest obsługiwany. Jego właściciel ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawartość witryny, ofertę i poziom bezpieczeństwa, dlatego prosimy o zapoznanie się z opublikowaną polityką prywatności i warunkami korzystania z witryny. Możliwe, że informacje podane na stronie są dostępne tylko w języku angielskim.

Va a ir a una pgina que podría estar en inglés

Es posible que el contenido, las solicitudes y los documentos asociados con los productos y servicios específicos en esa pgina estén disponibles solo en inglés. Antes de escoger un producto o servicio, asegúrese de haber leído y entendido todos los términos y condiciones provistos.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy